Już jutro, w sobotę 1 maja odbędzie pierwszy wyścig z cyklu kolarskiej Pro Ligi – Durasan Tour – XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski – Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.

Na starcie staną wszystkie polskie ekipy zawodowe: CCC Polsat, Mróz ActiveJet, Legia-Felt, Aktio Mostostal Puławy, Romet Weltour Dębica, a także kilka polskich amatorskich. Ponadto zobaczymy drużyny z Czech, Niemiec, Słowacji.

Mocny skład wystawiła ekipa CCC Polsat z Krzysztofem Jeżowskim, aktualnym Mistrzem Polski na czele. Ponadto, w Baboszewie zobaczymy m.in. doskonale spisującego się w tym sezonie Tomka Marczyńskiego.

Wyścig odbędzie się już po raz czwarty w Baboszewie na trasie o długości 166 km – 4 duże rundy, następnie trzy małe. Mazowiecka trasa jest rzecz jasna płaska i faworyzuje sprinterów.

Mapa XXII Memoriału Trochanowskiego 2010:

Przed dwoma laty najlepszy był Tomasz Kiendyś (CCC Polsat), a przed rokiem Mateusz Taciak (Mróz).

Kolarze rywalizację rozpoczną o 12:30, a na mecie powinni pojawić się ok. 16:30.

1 maja w Baboszewie zaplanowano festyn kolarski, poza starem elity odbędzie się także 52 Mały Wyścig Pokoju oraz IV Mistrzostwa Powiatu Płońskiego. Amatorzy do pokonania będą mieli jedną rundę o długości 34 kilometrów. Wśród kibiców rozlosowany zostanie rower marki Felt oraz 30 nagród – gadżetów kolarskich.

Z wyścigu elity serwis naszosie.pl przeprowadzi internetową relację na żywo. Już teraz serdecznie zapraszamy około 12:30.