Wczoraj opublikowano nowy, światowy ranking UCI. Pierwsze miejsce w najnowszym zestawieniu zajmuje Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto). Poprzedni lider Luis Leon Sanchez spadł na 5. miejsce.

W pierwszej trójce znaleźli się również: Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne, 2. miejsce, awans z 5. miejsca) oraz Joaquin Rodriguez (Katusha, 3. miejsce, awans 4. miejsca).

W klasyfikacji narodowościowej prym wodzą Hiszpanie, za nimi reprezentanci Belgii i Australijczycy. W klasyfikacji drużynowej prowadzi Caisse d’Epragne. Na drugim miejscu Team Katusza, a na trzecim Astana.

Z przyjemnością informujemy naszych Czytelników, że w pierwszej dwudziestce europejskiego rankingu UCI pojawił się Polak. Przemysław Niemiec, bo o nim mowa, uplasował się na 18. miejscu. Zanotował on awans w najnowszym rankingu o 68 pozycji. W Europe Tour Ranking pojawiają się także inni Polacy. Michał Gołaś zajmuje 85. miejsce, Bartosz Huzarski – 133., Sylwester Janiszewski – 263., Michał Kwiatkowski – 392., Tomasz Marczyński – 394., Adam Sznitko – 434., Krzysztof Jeżowski – 468.

W klasyfikacji drużynowej Europe Tour prowadzi Cofidis, przed Vacansoleil (2. miejsce) oraz Androni Giocattoli – Serramenti. ISD-Neri, w barwach której jeździ B. Huzarski zajmuje 9. miejsce. Drużyna P. Niemca sklasyfikowana została na 24 miejscu. Jedyna polska grupa w europejskim rankingu to ekipa CCC Polsat, która uplasowała się na 57. miejscu.

W europejskiej klasyfikacji narodowej prowadzą Włosi, za mini Francuzi i Holendrzy. Polacy zajmują 10. miejsce.

Pełen światowy ranking > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments