W niedzielnym wyścigu Amstel Gold Race nie wystartuje kilku kolarzy, a wszystko spowodowane jest zamkniętą przestrzenią powietrzną nad Europą.

W wyścigu nie pojedzie m.in. Carlos Sastre oraz Volodimir Gustov (obaj Cervelo). Ich absencja spowodowana jest sytuacją po wybuchu wulkanu na Islandii i zamknięciu stref powietrznych w większości krajów europejskich. Dla Hiszpana holenderski klasyk miał być drugim startem w tym sezonie. Sastre rozpoczął sezon od Volta a Catalunya w zeszłym miesiącu.

Miałem odlecieć wczoraj wieczorem z lotniska Barajas, w Madrycie. Niestety mój lot został zawieszony ze względu na pył wulkaniczny, który znajduje się nad całą Europą”, powiedział dziś po południu Sastre. „Biuro podróży, które współpracuje z moją drużyną, próbowało wszystkich środków by znaleźć, jakikolwiek lot dla mnie na dziś rano, ale było to nie możliwe – wszystkie loty odwołano.

Większość zawodników mieliśmy szybko na miejscu, ponieważ większość z nich wzięła udział Brabantse Pijl w Belgii i bez problemów przetransportowaliśmy ich do Holandii”, powiedział menedżer zespołu, Joop Alberda. „Wczoraj odwołano naszym trzem zawodnikom Sastre, Gustov’owi i  Tondo odwołano loty. Dla Xaviera Tondo znaleźliśmy rozwiązanie – dojechał tutaj samochodem. Występ Sastre i Gustova zależał od otwarcia lotnisk. Niestety w lotniska wokół Maastricht będą  zamknięte do 20.00 i to spowoduje, że nie pojawią się jutro na starcie”, dodał Alberda.

Sastre ma nadzieję, że loty zostaną wkrótce przywrócone i będzie mógł wziąć udział w Flèche Wallonne (Walońska Strzała) w przyszłą środę. „Mam zarezerwowany lot do Brukseli na wtorek i spodziewam się, że odbędzie się on bez problemów. Tymczasem wracam do domu. Brak możliwości wzięcia udziału w Amstel zrekompensowałem sobie ciężkim treningiem dziś rano”, dodał na zakończenie z uśmiechem Hiszpan.

Z tego samego powodu nie pojedzie kilku zawodników ekipy Caisse d’Epargne m.in. Alejandro Valverde oraz Luis Leon Sanchez. Hiszpańska drużyna za zgodą UCI pojedzie w trzyosobowym składzie.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments