Igor Anton wygrał (Euskaltel) wygrał 3 etap wyścigu Vuelta a Castilla y Leon. Bask pokonał swoich rywali na podjeździe pod Alto del Morredero. Drugą pozycję zajął Maurizio Soler (Caisse d’Epargne), trzeci był Alberto Contadora (Astana). Anton dzięki dzisiejszemu zwycięstwu został liderem wyścigu.

W pierwszej części piątkowego ścigania mieliśmy kilka ucieczek, m.in. szóstkę kolarzy w składzie Javier Aramendia (Euskaltel-Euskadi), Steven Kruijswijk (Rabobank), Jose Toribio (Andalucía-CajaSur), Serafin Martinez (Xacobeo Galicia), Ruben Reig (Caja Rural) oraz Ricardo García (Orbea). Jednak ten odjazd szybko skasowała Astana.

Ku zadowoleniu polskich kibiców, po dzisiejszych dobrych występach Polaków w Tour of Tourkey, Michał Kwiatkowski (Caja Rural) również nas nie zawiódł. Mistrz Polski młodzieżowców wraz z Hiszpanem Andonim Blazquezem (Orbea) najbardziej zamieszał na dzisiejszej trasie. Duet zaatakował przed finałowym podjazdem i osiągnął półtorej minuty przewagi. Jednak wkrótce po tym Hiszpan odpadł od Polaka i został sam na placu boju. Jak można się domyślić, Torunianin został doścignięty na podjeździe pod Alto del Morredero, gdzie do walki włączyli się faworyci wyścigu.

Na 13 kilometrów przed metą utworzyła się 25 osobowa grupka faworytów w której m.in. jechali Alberto Contador, Igor Anton, Ezequiel Mosquera, Denis Mienszow, Tiago Machado, Janez Brajkovic, David Bernabeu i Ruben Plaza. Wkrótce potem na czele pozostała już tylko czwórka Igor Anton, Maurizio Soler, Alberto Contador i Eziquiel Mosquera. Anton oderwał się od reszty stawki i samotnie przekroczył linię mety. Drugi na mecie był Soler, o trzecim miejscu decydował finisz między Contadorem i Mosquerą, lepszy okazał się dwukrotny zwycięzca Tour de France.

Michał Kwiatkowski (Caja Rural) przyjechał dziś na 63 pozycji.

Igor Anton odebrał koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Theo Bosowi (Rabobank). Bask o 13 sekund wyprzedza Alberto Contadora i Eziquiela Mosquerę.