Krzysztof Szczawiński to uczestnik Mistrzostw Świata w Salzburgu w 2006 roku. Od 2007 roku reprezentował barwy ekipy Miche. Po półrocznej przerwie w ściganiu wraca do rywalizacji.

Krzysztof urodził się 29 maja  1979 w Nowym Mieście Lubawskim. Od 2004 roku ścigał się w zawodowych grupach włoskich.

Po zakończeniu ostatniego sezonu, jego dotychczasowy klub Miche ze względów budżetowych zredukował skład z siedemnastu zawodników do zaledwie dziesięciu. Polak pozostał bez ekipy, ale sumiennie trenował i w odpowiedni sposób przygotował się do sezonu. Jest wdzięczny zwłaszcza swojej żonie, która wspierała go w trudnych momentach. Zawodnik nawiązał kontakt z byłym pracodawcą i udało mu się podpisać kontrakt, obowiązujący do końca sezonu.

Krzysztof Szczawiński rozpocznie sezon już w najbliższy wtorek- 20 kwietnia, w bardzo poważnym, włoskim wyścigu- Giro del Trentino. Swój start zapowiedzieli bowiem obrońca tytułu Ivan Basso, Franco Pellizotti i Sylwester Szmyd (wszyscy z Liquigasu), Alexander Vinokourov (Astana) Michele Scarponi (Androni-Diquigiovanni), Stefano Garzelli (Acqua & Sapone) oraz Gilberto Simoni z Lampre i Riccardo Ricco (Ceramica Flaminia).

Warto dodać, że w tym wyścigu udział weźmie ośmiu zawodników Mróz Active Jet: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Błażej Janiaczyk, Mateusz Taciak, Łukasz Osiecki, Mateusz Komar i Wojciech Halejak.

Foto: www.micheteam.net

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments