Patrick Lefevere, menedżer ekipy Quick Step, potwierdził udział swojej drużyny w amerykańskiej etapówce, Giro i Tour of Belgium. W Kalifornii Tom Boonen będzie walczył o zwycięstwa etapowe.

Belg wygrywał już na Tour of Kalifornia. W 2008 roku na etapie z Santa Rosa do Sacramento pokonał na finiszu Heinricha Hausslera i Mario Cipolliniego. Boonen pojedzie również wszystkie wiosenne klasyki, a zacznie już w ten weekend od Gent-Wevelgem. W Wyścigu Dookoła Kalifornii, zaplanowanego na dni 16-23 maja, Boonen pojedzie po raz trzeci z rzędu. – Cieszę się, że pojedziemy Tour of California. Tom lubi ten wyścig – powiedział Lefevere.

Pod koniec zeszłego sezonu belgijska drużyna Quick Step i amerykański producent rowerów Specialized skończyli współpracę. Jednak Lefevere wciąż jest przekonany, że obecni sponsorzy drużyny są zainteresowani rywalizacją w USA, nawet jeśli oznacza to rozdrobnienie ekipy na kilka wyścigów.

Dla sponsorów Tour of California jest interesującym wydarzeniem. Będziemy mieli swoich kolarzy na Giro, w Kalifornii oraz w Belgii. Wymaga to dużo pracy, więc musimy ustalić kto za co odpowiada. Natomiast Tom Boonen to zawodnik, który jest zmotywowany na właśnie takie wyścigi jak ten w Kalifornii – powiedział menedżer Quick Stepu.

Tylko dwie protourowe ekipy jadą na Tour of Belgium, więc gdyby Tom tam wystartował, każdy spodziewałby się od niego zwycięstwa. Ale on pojedzie do Kalifornii, wygra etap tak jak kiedyś i wszyscy będą zadowoleni. Jest bardzo zmotywowany, ale najpierw musi dopracować parę szczegółów – wyjaśnił Lefevere.

Po Wyścigu Dookoła Kalifornii, Boonen wróci do Europy zanim skupi się na przygotowaniach do Tour de France. W zeszłym roku wycofał się z wyścigu z powodu niepowodzeń na sprintach, jednak Lefevere z radością czeka na występ swojego podopiecznego na Wielkiej Pętli. – Taki kolarz jak Tom po prostu musi wziąć udział w tym wyścigu – zakończył belgijski menedżer.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments