Holender Jetse Bol (Rabobank Continental), wygrał prolog wyścigu Tour de Normandie (2.2 UCI).

Kolarze mieli dziś do pokonania zaledwie 5 kilometrową jazdę na czas w Mondeville. Zwycięzca uzyskał czas 0:05:57, co dało przeciętną 48.38 km/h. Drugi na mecie czas uzyskał Szwed, Johan Lindgren (Cykelcity). Trzecie miejsce przypadło Coenowi Vermeltfoort (Rabobank Continental).

W wyścigu udział biorą również bracia Olejnik z francuskiej ekipy USSA Pavilly Barentin. Lepiej pojechał dziś starszy, Michał który zajął dziś 32 miejsce. Z kolei Tomasz był 69.

Jutro kolarze mają do pokonania 198km z Colombelles do Forges les Eaux.

Wyścig w przeszłości wygrywali tacy kolarze jak Martijn Maaskant (2007), Thomas Dekker (2004). Samuel Dumoulin (2003), Jérôme Pineau (2002), Thor Hushovd (2001) czy Viatcheslav Ekimov (1988).

Wyniki prologu Tour de Normandie 2010:

1 Jetse Bol (Ned) Rabobank 0:05:57
2 Johan Lindgren (Swe) Team Cykelcity 0:00:04
3 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank
4 Jan Barta (Cze) Team Netapp
5 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural 0:00:05
6 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp
7 Adrien Petit (Fra) C.C. Nogent / Oise
8 Kévin Lalouette (Fra) USSA Pavilly Barentin 0:00:06
9 Sander Oostlander (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
10 Lasse Bochman (Den) Glud & Marstrand Horsens 0:00:08
11 Andrey Solomennikov (Rus) Itera – Katusha
12 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:00:09
13 Jose Herrada (Spa) Caja Rural
14 Morgan Chedhomme (Fra) C.C. Nogent / Oise 0:00:11
15 Sebastian Balck (Swe) Team Cykelcity
16 Alexis Bodiot (Fra) C.C. Nogent / Oise 0:00:12
17 Carl-Henrik Sandell (Swe) Team Cykelcity
18 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
19 Franck Vermeulen (Fra) V.C. Rouen 76 0:00:13
20 Ronan Van Zandbeek (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
21 Bart Van Haaren (Ned) Van Vliet Ebh Elshop 0:00:14
22 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
23 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun 0:00:15
24 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
25 Jelle Wallays (Bel) Beveren 2000 – Quick Step 0:00:16
26 Mads Christensen (Den) Glud & Marstrand Horsens
27 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
28 Alexander Mironov (Rus) Itera – Katusha
29 Darren Lapthorne (Aus) Rapha Condor 0:00:17
30 Dmitry Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
31 Freddy Bichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
32 Michal Olejnik (Pol) USSA Pavilly Barentin
33 Lucas Persson (Swe) Team Cykelcity
34 Sven Nooytens (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
35 Evgeny Popov (Rus) Itera – Katusha
36 Johan Landstrom (Swe) Team Cykelcity
37 Alexander Porsev (Rus) Itera – Katusha 0:00:18
38 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
39 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom
40 Maurice Vrijmoed (Ned) Rabobank
41 Sven Jodts (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
42 Dan Craven (Nam) Rapha Condor
43 Daniel Foder (Den) Team Concordia
44 Cédric Coutouly (Fra) Saur – Sojasun 0:00:19
45 Zakkari Dempster (Aus) Rapha Condor
46 Gaylord Cumont (Fra) USSA Pavilly Barentin
47 Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank
48 Nikola Aistrup (Den) Team Concordia
49 Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
50 Thomas Riber-Selebjerg (Den) Team Concordia 0:00:20
51 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
52 Egoitz Garcia (Spa) Caja Rural
53 Olivier Pardini (Bel) Beveren 2000 – Quick Step 0:00:21
54 Kristian House (GBr) Rapha Condor
55 Ruben Reig (Spa) Caja Rural
56 Cyrille Patoux (Fra) V.C. Rouen 76
57 Patrick Stenberg (Swe) Team Cykelcity 0:00:22
58 Christer Rake (Nor) Team Joker Bianchi
59 Niels Brouzes (Fra) Big Mat – Auber 93
60 Thomas Berkhout (Ned) Van Vliet Ebh Elshop 0:00:23
61 Joeri Calleeuw (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
62 Ricardo Garcia (Spa) Orbea 0:00:24
63 Vincent Jerome (Fra) Bbox Bouygues Telecom
64 Christopher Juul-Jensen (Den) Glud & Marstrand Horsens
65 Noan Lelarge (Fra) Bretagne Schuller
66 Garikoitz Bravo (Spa) Caja Rural 0:00:25
67 Alphonse Vermote (Bel) Beveren 2000 – Quick Step
68 Alexandre Gratiot (Fra) C.C. Nogent / Oise
69 Tomasz Olejnik (Pol) USSA Pavilly Barentin
70 Florent Gougeard (Fra) USSA Pavilly Barentin 0:00:26
71 Tom Southam (GBr) Rapha Condor
72 Mats Boeve (Ned) Rabobank 0:00:27
73 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
74 Andoni Blazquez (Spa) Orbea
75 Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93
76 Sergey Firsanov (Rus) Team Designa Kokken – Blue Water 0:00:28
77 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne Schuller
78 Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp
79 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
80 Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
81 Laurent Pichon (Fra) Bretagne Schuller
82 Rudy Lesschaeve (Fra) C.C. Nogent / Oise
83 David Bouteville (Fra) V.C. Rouen 76 0:00:29
84 Tony Cavet (Fra) V.C. Rouen 76
85 Kasper Jebjerg (Den) Team Designa Kokken – Blue Water
86 Michael Tronborg (Den) Glud & Marstrand Horsens
87 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne Schuller 0:00:30
88 Steve Schets (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
89 Remco Te Brake (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
90 Sébastien Duret (Fra) Bretagne Schuller 0:00:31
91 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
92 Julien Guay (Fra) C.C. Nogent / Oise 0:00:32
93 Kasper Linde Jorgensen (Den) Glud & Marstrand Horsens
94 Florian Taillefer (Fra) V.C. Rouen 76
95 Nick Van Der Lijke (Ned) Rabobank
96 Stian Remme (Nor) Team Joker Bianchi 0:00:33
97 Adrian Saez De Arregui (Spa) Orbea 0:00:34
98 Svein-Erik Vold (Nor) Team Joker Bianchi
99 Kaspar Schjonnemann (Den) Team Concordia
100 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Van Vliet Ebh Elshop
101 Mard Van Blanken (Ned) Metec Cycling Team 0:00:35
102 Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
103 Césare Benedetti (Ita) Team Netapp 0:00:36
104 Dennis Smit (Ned) Metec Cycling Team 0:00:37
105 Nico Keinath (Ger) Team Netapp
106 René Jorgensen (Den) Team Designa Kokken – Blue Water 0:00:38
107 Vegard-Stake Laengen (Nor) Team Joker Bianchi
108 Geoffrey Pichot (Fra) USSA Pavilly Barentin
109 Michael Berling (Den) Glud & Marstrand Horsens
110 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93 0:00:39
111 Ole Haavardsholm (Nor) Team Joker Bianchi 0:00:40
112 Jonathan Tiernan Locke (GBr) Rapha Condor
113 Mikel Ilundain (Spa) Orbea 0:00:41
114 Klaas Sys (Bel) Beveren 2000 – Quick Step 0:00:42
115 Lars Horring (Ned) Metec Cycling Team 0:00:44
116 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken – Blue Water
117 Gér Soepenberg (Ned) Metec Cycling Team
118 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:00:45
119 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne Schuller
120 Glenn Bak (Den) Team Designa Kokken – Blue Water
121 Sondre-Gjerdevik Sortveit (Nor) Team Joker Bianchi 0:00:46
122 Noel Martin (Spa) Orbea 0:00:48
123 Morten Voss Christiansen (Den) Team Designa Kokken – Blue Water 0:00:49
124 Morten Hoberg (Den) Team Concordia
125 Sven Vandousselaere (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht 0:00:50
126 Nicolas Olesen (Ned) Team Concordia 0:00:51
127 Timothy Dupont (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht 0:00:52
128 Stanislav Starodubtsev (Rus) Itera – Katusha 0:00:54
129 Arne Hassink (Ned) Metec Cycling Team
130 Aurélien Thilloy (Fra) V.C. Rouen 76 0:00:56
131 Benat Urain (Spa) Orbea 0:01:00
132 Jasper Lenferink (Ned) Metec Cycling Team 0:01:03