Kryterium kolarskim w Taipei, długości 60 kilometrów, zakończył się strat kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice w siedmioetapowym wyścigu Tour de Taiwan.

Zwycięzca ostatniego etapu został Zainal Rizuan Zainal (Malaysia National Team) a Jarosław Rebiewski finiszował na 4. miejscu.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpiła w wyścigu Tour de Taiwan pod nazwą CCC Merida Team – sponsora, który wyposaża ekipę w najwyższej klasy rowery szosowe. Podopieczni Piotra Wadeckiego byli widoczni prawie na wszystkich końcówkach etapów, kilkukrotnie meldując się w ścisłej czołówce. Szczególnie dobrze prezentowali się Bartłomiej Matysiak i Tomasz Smoleń, ten ostatni wygrał szósty etap z metą w stolicy Tajwanu Tajpei.

Kolarze Merida CCC Team nie odnieśli większych sukcesów w klasyfikacji generalnej wyścigu. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem został Jarosław Rębiewski zajmując 19 miejsce. Nieco wyższe miejsca zajęli kolarze w klasyfikacji punktowej wyścigu. Trzeci był Tomasz Smoleń a piaty Bartłomiej Matysiak. Drużyna CCC Merida Team uplasowała się na piątej pozycji.

Zwycięzcą wyścigu został Irlandczyk David Mc Cann (Asia Racing Team) przed Amerykaninem Philipem Gaimonem (Kenda) oraz Australijczykiem Williamem Clarke (Genesys).

Wyniki etapu 7. – Tapiei criterium  –  60 km

1. Zainal Rizuan Zainal (Malaysia National Team)     1:21:26 00:00   46.4km/h
2. Fujushima Shinichi (Geumsan Ginseng Asia)

39. Matysiak Bartłomiej                     7:48

Poprzedni artykułSylwester Szmyd: „Cała kolarska Italia żyje tym wyścigiem już od zimy”
Następny artykułLaurent Mangel wygrywa Classic Loire Atlantique. Dobry start Michała Kwiatkowskiego.