Frantisek Rabon (HTC-Columbia), po ukończeniu dzisiejszego, ostatniego etapu wyścigu dookoła Murcji w peletonie, zapewnił sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej hiszpańskiego wyścigu. Czech wyprzedził w niej Denisa Mienszowa (Rabobank) oraz Bradleya Wigginsa (Team Sky).

Theo Bos (Cervelo TestTeam) wygrał końcowy 121 kilometrowy etap,  pokonując po sprincie Graemea Browna (Rabobank) oraz Daniela Schorna (Team NetApp).

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami Rabobank dyktował tempo na dzisiejszym etapie, ale moja drużyna pozostawała wokół mnie, zapewniając mi wsparcie„, powiedział Bos.

Finisz był naprawdę bardzo szybki i ostatecznie udany dla mnie. Brown siedział na moim kole i wiedziałem że muszę go zerwać. Zaatakowałem na 300 metrów, ale zobaczyłem, że Brown wychodzi mi z koła. Lecz kiedy trochę opadł z sił ja przyspieszyłem i mogłem cieszyć się ze zwycięstwa. Cały zespół wykonał dziś dla mnie świetną robotę.” – opowiada Theo Bos.

Mienszow złapał gumę na 30 km do mety, ale został szybko dociągnięty do grupy przez swoich kolegów z drużyny. Ukończył wyścig 38 sekund za Rabonem. Wiggins był trzeci, 53 sekundy za Mistrzem Czech w jeździe na czas.

Lance Armstrong (Team RadioShack) dziś przyjechał w grupie, zajmując siódmą lokatę w generalce.

Michał Gołaś (Vacansoleil) był dziś 12, a 20 Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), tuż za Mistrzem Polski, zameldował się na mecie Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) zajmując 21 pozycję

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), który utrzymał 10. miejsce zdobyte po wczorajszej jeździe indywidualnej na czas.