Włoch Alessandro Petacchi (Lampre-Farnese Vini) wygrał trzeci etap wyścigu Giro di Sardegna. Włoski weteran pokonał Enrico Rossiego (Ceramica Flaminia) oraz Jacopo Guarnierego (Liquigas-Doimo) po sprincie z dużej grupy.

Petacchi został zmuszony do wycofania się ze startu w swoim ulubionym wyścigu Trofeo Laigueglia, który odbył się w ostatnią sobotę z powodu wirusa. Jego udział w Giro di Sardegna również był wątpliwy.

Klubowy kolega Petacchiego, Francesco Gavazzi wygrał etap we wtorek, dziś “Ale-Jet” potwierdza, że nadal jest jednym z najlepszych sprinterów we Włoszech, odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie 2010.

Triumfator wczorajszego etapu, lider wyścigu Roman Kreuziger (Liquigas-Doimo) utrzymał prowadzenie w generalce nad Chrisem Hornerem (Radioshack) oraz Thomasem Voecklerem (Bbox Bouygues Telecom).

Przemysław Niemiec (Miche) w klasyfikacji generalnej jest piąty. Na dzisiejszym etapie był 37. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad) zajął dziś 58 lokatę, w klasyfikacji generalnej jest 31.

Jutro pagórkowaty etap o długości 181 kilometrów z Carbony do miejscowości Iglesia. Wyścig kończy się w sobotę.