Robert Radosz i CCC Polsat Polkowice zwycięzcami Pro-Ligi 2009. Uroczyste zakończenie cyklu wyścigów już w sobotę.

Robert Radosz z grupy DHL Autor zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet w sezonie 2009. Drugie miejsce zajął Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa) a trzeci był Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniosła drużyna CCC Polsat Polkowice przed zespołami DHL Author i Mróz Action Uniqa.

W tegorocznej Pro-Lidze Arkus & Romet kolarze rywalizowali łącznie podczas jedenastu wyścigów, pięciu etapówek, czterech klasyków i dwóch wyścigów o Mistrzostwo Polski. Rywalizacja w cyklu najważniejszych wyścigów w Polsce rozpoczęła się Memoriałem Andrzeja Trochanowskiego, który zakończył się sukcesem Mateusza Taciaka. Młody kolarz grupy Mróz Action Uniqa, jako pierwszy założył koszulkę lidera kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet 2009. Początek rywalizacji należał zdecydowanie do kolarzy grupy Piotra Kosmali. Kolejnym liderem Pro-Ligi został bowiem były Mistrz Polski Mariusz Witecki, zwycięzca etapowego Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.  Po dobrym występach grupy Mróz Action Uniqa w kolejnych górskich etapowych wyścigach Bałtyk – Karkonosze Tour oraz Małopolskim Wyścigu Górskim koszulkę lidera odzyskał Mateusz Taciak. W tym momencie na czele klasyfikacji znalazło się aż czterech „mrozowców”, obok lidera byli to Mariusz Witecki, Mateusz Mróz i Jacek Morajko.

Po rozgrywanych w Dolsku i Borku Wielkopolskim Mistrzostwach Polski na prowadzeniu umocnił się medalista w jeździe na czas Mateusz Taciak. Dobry występ w wyścigu ze startu wspólnego zaowocował pojawieniem się na czołowych miejscach kolarzy grupy DHL Author Roberta Radosza i Artura Detko. Zwycięstwo w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków dało awans do czołówki Arturowi Królowi. Jednak włoska grupa Polaka Centrio Della Calzatura nie planowała jednak dalszych startów w wyścigach cyklu Pro-Ligi, stąd nasz reprezentant nie walczył o końcowy sukces.

W drugiej części sezonu świetnie prezentowali się kolarze grupy DHL Autor. Wyścig Pomerania Tour, który nie był jednak klasyfikowany do Pro-Ligi w znakomitym stylu wygrał Artur Detko. Zmianę na prowadzeniu w Pro-Lidze przyniósł natomiast Wyścig Dookoła Mazowsza, po którym koszulkę lidera założył inny podopieczny Zbigniewa Szczepkowskiego Robert Radosz. Lider grupy DHL Author najrówniej zaprezentował się także w kończących cykl Pro-Ligi trzech sierpniowych klasykach, czym zapewnił sobie końcowy triumf. Zwycięzca zdołał obronić pozycję przed walczącymi do końca byłym liderem Mateuszem Taciakiem oraz kolarzami grupy CCC Polkowice Tomaszem Kiendysiem i nowym mistrzem Polski Krzysztofem Jeżowskim.

W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo zdobyte przed rokiem obroniła grupa CCC Polsat Polkowice, która o dziesięć punktów wyprzedziła zespół DHL Author. Trzecie miejsce ze stratą osiemnastu punktów do zwycięskiej ekipy zajęła grupa Mróz Action Uniqa. Czwarte miejsce zajęła grupa Legia Felt, a piąte zarejestrowany w Polsce zespół Utensilnord.

W sobotę podczas targów rowerowych w warszawskim Centrum Expo XXI o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste zakończenie ProLigi.

Końcowa klasyfikacja indywidualna Pro-Ligi
1. Robert Radosz (Pol) DHL Author 143
2. Mateusz Taciak (Pol) Mróz Action Uniqa 135
3. Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice 120
4. Krzysztof Jeżowski (Pol) CCC Polsat Polkowice 118
5. Mateusz Mróz (Pol) Mróz Action Uniqa 102
6. Jacek Morajko (Pol) Mróz Action Uniqa 96
7. Artur Król (Pol) Centri Della Calzatura 83
7. Wojciech Halejak (Pol) DHL Author 83
9. Artur Detko (Pol) DHL Author 75
10. Mariusz Witecki (Pol) Mróz Action Uniqa 71
10. Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 71
12. Tomasz Smoleń (Pol) CCC Polsat Polkowice 66
13. Radosław Romanik (Pol) DHL Author 63
14. Bartosz Huzarski (Pol) ISD 60
14. Dariusz Rudnicki (Pol) DHL Author 60
16. Łukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 56
17. Błażej Janiaczyk (Pol) Mróz Action Uniqa 50
18. Tomasz Lisowicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 45
19. Marcin Sapa (Pol) Lampre 41
20. Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 40
21. Łukasz Modzelewski (Pol) Legia Felt 36
22. Michał Gołaś (Pol) Amica Chips Knauf 33
23. Marek Rutkiewicz (Pol) DHL Author 25
24. Mateusz Komar (Pol) DHL Author 21
24. Michał Kwiatkowski (Pol) Pacific MG Kvis Toruń 21
26. Piotr Krajewski (Pol) Legia Felt 20
27. Jarosław Dąbrowski (Pol) Amore & Vita 15
27. Dariusz Batek (Pol) MTB Silesia Rybnik 15
27. Piotr Zieliński (Pol) CCC Polsat Polkowice 15
30. Jarosław Rębiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 13
31. Paweł Wachnik (Pol) CR4C Roanne 10
32. Mieszko Bulik (Pol) Chrobry Felt Głogów 7
32. Tomasz Repiński (Pol) Legia Felt 7
34. Sławomir Kohut (Pol) Weltour 6
34. Kamil Zieliński (Pol) CCC Polsat Polkowice 6
36. Wojciech Dybel (Pol) Mróz Action Uniqa 3
36. Marek Cichosz (Pol) Legia Felt 3
36. Wojciech Niemier (Pol) KTK Kalisz 3

Końcowa klasyfikacja drużynowa Pro-Ligi
1 CCC Polsat Polkowice 58
2 DHL Author 48
3 Mróz 40
4 Legia Felt 23
5 Utensilnord 4

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments