Oscar Freire (Rabobank), wygrał drugi etap wyścigu Ruta del Sol z metą w Kordobie. Bartłomiej Matysiak zajął 13 miejsce.

Trzykrotny Mistrz Świata, uniknął kraksy na ostatnich metrach w której m.in. uczestniczyli dwaj kolarze CCC Polsat-Polkowice, Tomasz Kiendyś i Sylwester Janiszewski. Lecz polscy zawodnicy zdołali wsiąść na rowery i ukończyć etap. Jest to drugie zwycięstwo Freire w tym sezonie, kilkanaście dni temu Hiszpan wygrał etap podczas Challenge Mallorca.

Robert Wagner (Skil-Shimano) był drugi, a trzeci Mistrz Świata w torowym wyścigu Medison, Duńczyk Alex Rasmussen (SaxoBank). Mark Cavendish (HTC-Columbia), dla którego był to pierwszy start w sezonie był czwarty.

W pierwszej części wyścigu, zaatakowali Jesus Rosendo (Andalucía-CajaSur), Johnny Hoogerland (Vacansoleil) i Garikoitz Bravo (CajaRural). Peleton doszedł uciekającą trójkę już 80 kilometrów przed metą. Gdy przed peletonem nie było już nikogo, zaczęła się prawdziwa „zabawa”, bardzo wiele ataków było z góry skazane na niepowodzenie przez bardzo silny wiatr.

Na finałowych kilometrach na czele peletonu kolarze Rabobanku, HTC-Columbia, Milram i Lampre-Farnese Vini, walczyli o jak najlepsze pozycje dla swoich sprinterów. W końcówce doszło do kraksy, w której uczestniczył m.in. Linus Gerdemann (Milram), Damiano Cunego (Lampre-Farnese Vini).

Oscar Freire wykorzystał zamieszanie w peletonie i mógł cieszyć się ze swojego drugiego zwycięstwa w sezonie.

Najlepszy z Polaków, Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat-Polkowice) był 13.

Liderem pozostał Sergio Pardilla (Carmiooro NGC).

Pełne wyniki 2 etapu znajdziesz > tutaj

Zobacz skrót etapu: