Francuski zespół ProTour, La Française des Jeux zachwyca formą na początku sezonu, mając na koncie już pięć zwycięstw, dwa Białoruskiego sprintera Yauhenia Hutarovicha w Tour Méditerranéen oraz kolejne dwa zwycięstwa etapowe Jussiego Veikkanena, równierz w tym samym wyścigu. Ponadto, Fin kilka dni nosił żółtą koszulkę lidera tego wyścigu. Kolejne zwycięstwo dołożył wczoraj Benoît Vaugrenard, wygrywając pierwszy etap wyścigu Volta ao Algavre.

Mając już wielkie sukces w 2009 roku, kiedy zespół zajął dziewiąte w rankingu UCI ProTour i został najwyżej sklasyfikowaną francuską drużyną, La Française des Jeux wydaje się na dobrej drodze, aby powtórzyć ten wynik w tym sezonie lub nawet go polepszyć.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni naszych zawodników” –  powiedział dyrektor sportowy Yvan Madiot do Cyclingnews „To jest dobre dla zespołu, ale jesteśmy szczególnie zadowoleni z naszych kolarzy, gdyż bardzo ciężko pracowali w okresie zimowym. Jest to ogromna satysfakcja dla nich.”

Dokładny trening, w szczególnie trudnych zimowych warunkach europejskich, opłacił się dla zespołu, którego trzy obozy szkoleniowe miały miejsce we Francji.Inne ekipy kierowały się na południe Hiszpanii. „Nasze trzy spotkania odbyły się w grudniu i w styczniu. Nie były one bardzo długie – zaledwie pięć dni każdy – ale  intensywne treningi pod okiem naszego trenera, Frédérica Grappe, zaprocentowały. Następnie zawodnicy konsekwentnie wypełniali swoje plany treningowe które dostali do domu.”  – wyjaśnia Madiot.

Poprzedni artykułVolta ao Algarve, 2 etap, kat. 2.1., Portugalia, 17-21.02.2010
Następny artykułCCC Polsat przed pierwszym startem
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments