15 zespołów weźmie udział 28 lutego w 10. edycji wyścigu Boucles du Sud-Ardèche-Souvenir Francis Delpech (1.1 UCI). Aw śród nich ekipa SaxoBank z Jarosławem Maryczem w składzie.

Głównymi faworytami do zwycięstwa wydają się być Jussi Veikkanen (Française des Jeux), który podczas zakończonego niedawno wyścigu Tour Méditerranéen wygrał dwa etapy, Cyril Dessel (Ag2r La Mondiale), Pierrick Fedrigo (Bbox Bouygues Telecome), Christophe Kern (Cofidis) oraz Jakob Fuglsang (SaxoBank).

Oprócz Jakoba Fuglsanga w SaxoBank zobaczymy naszego rodaka, Jarosława Marycza.

Lista ekip Boucles du Sud-Ardèche 2010:

AG2R-LA MONDIALE
BOUET Maxime
CHAMPION Dimitri
DESSEL Cyril
DUPONT Hubert
KADRI Blel
LOUBET Julien
RIBLON Christophe
TURPIN Ludovic

FRANCAISE DES JEUX

CAZAUX Pierre
CHEREL Mikaël
DI GREGORIO Rémy
PINOT Thibaut
ROUX Anthony
VAUGRENARD Benoît
VEIKKANEN Jussi
VICHOT Arthur

SAXO BANK

STEENSEN André
SORENSEN Chris Anker
FUGLSANG Jakob
MARYCZ Jaroslaw
JORGENSEN Jonas
DIDIER Laurent
SORENSEN Nicki
PORTE Richie

BBOX BOUYGES TELECOM

FEDRIGO Pierrick
HADDOU Said
JEROME Vincent
TROFIMOV Yuriy
GAUTIER Cyril
SPRICK Mathieu
CHARTEAU Anthony
QUEMENEUR Perrig

SAUR-SOJASUN

BESSY Cyril
COPPEL Jérôme
HIVERT Jonathan
JOLY Sébastien
LEVARLET Guillaume
MANGEL Laurent
SIMON Julien
TALABARDON Yannick

SKIL-SHIMANO

CORNU Dominique
FENG Han
ROOIJAKKERS Piet
HUPOND Thierry
DOI Yukihiro
GENIEZ Alexandre
WILMANN Frederik
JIN Long

CARMIOORO-NGC

BERTHOU Eric
BEURET Laurent
GRILLO Paride
KOCJAN Jure
PERUFFO Enrico
PIECHELE Andrea
QUADRANTI Antonio
TONTI Andrea

BRETAGNE-SCHULLER

GONZALO Eduardo
BONSERGENT Stéphane
HARDY Romain
DURET Sébastien
DELPECH Jean-Luc
VACHON Florain
LELARGE Noan
GUILLOU Florian

BIGMAT-AUBER 93

BROUZES Niels
FAUCON Guillaume
LE BOULCH Dimitri
LEMARCHAND Romain
MAZET Julien
MEDEREL Maxime
MOMBAERTS Johan
THIRE Jonathan

TEAM ROUBAIX-LILLE METROPOLE
BAR Jocelyn
BOULO Matthieu
DION Renaud
LARPE Mickaël
PINEAU Cédric
LHOTELLERIE Clément

RABOBANK CONTINENTAL TEAM

BROERS Remco
BULGAC Brian
KEIZER Martijn
KELDERMAN Wilco
OCKELOEN Jasper
SLAGTER Tom Jelte
VAN GEFFEN Niek
VAN POPPEL Boy

COFIDIS

PAURIOL Rémi
BUFFAZ Mickaël
CUSIN Rémi
KERN Christophe
MONIER Damien

ITERA-KATUSHA

PORSEV Alexander
POPOV Evgeny
MIRONOV Alexander
KOSYAKOV Dmitry
RUDASKOV Sergey
SOLOMENNIKOV Andrey
ARGUELYES Arkimedes
VOLKOV Stanislav

ATLAS PERSONAL-BMC

BALDO Nicolas
DESSIBOURG Guillaume
HACECKY Vojtech
REICHENBACH Sébastien
BERNATONIS Marius
RÖSCH David
SCHERZINGER Frank
WISLER Janick

KATYUSHA CONTINENTAL TEAM

BELOV Alexey
BELYKH Sergey
AREKEEV Alexandr
FILIPPOV Alexander
GRINKOVSKY Valery
KOMKOV Daniil
SHPILEVSKY Boris
SOKOLOV Dmitriy