Remi Pauriol (FDJ-BigMat) po pięknej akcji na ostatnich kilometrach wygrał memoriał Francis`a Delpecha – Boucles du Sud-Ardèche. Dla Francuza to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Trasa wyścigu liczyła 199,5 kilometra. Zawodnicy startowali z miejscowości Bourg Saint Andeol, by finiszować w Ruoms. W końcówce, kolarze ścigali się na pagórkowatych rundach.

Od samego startu wielu zawodników chciało odjechać, jednak ta sztuka udała się dopiero czwórce:  Arnold Jeannesson (FDJ-BigMat), Romain Bardet (AG2R – La Mondiale), Nicolas Baldo (Atlas – Jakroo), Pierre-Luc Perichon (La Pomme Marseille). W peletonie tempo dyktowała drużyna Omega Pharma – Quick Step.

Na jednym z podjazdów, mocne tempo podzieliło zasadniczą grupę. Czoło peletonu wkrótce wchłonęło uciekającą grupkę, a na czele pojawili się: Vichot, Courteille, Pauriol oraz Roy ( wszyscy FDJ), Riblon, Péraud, Dupont, Bonnafond, Kadri i Bérard  (wszyscy AG2R La Mondiale), Fumeaux oraz Kusztor (obaj Atlas), Le Boulch (Big Mat Auber 93), Champion i Guillou (obaj Bretagne Schuller), Bagot i Moncoutié (Cofidis), Voss (Endura Racing), Izaguirre (Euskaltel), Koretzky (La Pomme Marseille), Jungels (Leopard Trek), Delaplace, Hivert i  Levarlet (wszyscy Saur Sojasun), Preidler (Type 1) Kuznetsov, Chernetski oraz Solommenikov (wszyscy Itera Katusha), De Weert, Keisse, Gołaś oraz Pineau (wszyscy Omega Pharma) oraz Malacarne (Europcar).

Grupka z Polakiem w składzie mocno pracowała i powiększała swoją przewagę. Na jednym z podjazdów, w czołówce odjechał Kevin De Weert. Belg jednak wkrótce został złapany, a po jego akcji, doszło do kolejnych kontrataków, co uszczupliło czołówkę. Jednak “kropkę nad i” postawił Francuz Remi Pauriol. Kolarz FDJ-BigMat po pięknym ataku z czterech kilometrów, ograł wszystkich swoich rywali z ucieczki, wyprzedzając ich o 31 sekund! Michał Gołaś przyjechał na dobrym, 19. miejscu. Michał Olejnik (Team Veranda Rideau) oraz Karol Domagalski (Caja Rural), nie ukończyli wyścigu.

Wyniki:

1 Rémi PAURIOL FDJ 5h09’08”
2 Arthur VICHOT FDJ à 31”
3 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI EUS ”
4 Davide MALACARNE EUC ”
5 Jérôme PINEAU OPQ ”
6 Guillaume LEVARLET SAU ”
7 * Georg PREIDLER TT1 ”
8 Jonathan HIVERT SAU à 34”
9 Christophe RIBLON ALM à 59”
10 Blel KADRI ALM à 01’52”
11 Kevin DE WEERT OPQ à 02’20”
12 Paul VOSS EDR ”
13 Anthony DELAPLACE SAU à 04’02”
14 Dimitri LE BOULCH AUB ”
15 Jérémy ROY FDJ à 04’04”
16 David MONCOUTIE COF à 04’13”
17 J.Christophe PERAUD ALM à 04’35”
18 Viacheslav KUZNETSOV TIK à 04’49”
19 Michal GOLAS OPQ ”
20 Dimitri CHAMPION BSC ”
21 * Bob JUNGELS LET ”
22 Andrei SOLOMENNIKOV TIK à 05’52”
23 * Clément KORETZKY LPM à 06’06”
24 Iljo KEISSE OPQ ”
25 * Sergey CHERNETSKI TIK ”
26 Arnaud COURTEILLE FDJ ”
27 Peter KUSZTOR ARH ”
28 Jonathan FUMEAUX ARH ”
29 Jean-Marc BIDEAU BSC ”
30 Julien BERARD ALM à 09’56”
31 Hubert DUPONT ALM ”
32 Yoann BAGOT COF ”

Abandons :
Jussi VEIKKANEN FDJ
Pierrick FEDRIGO FDJ
Cédric PINEAU FDJ
Arnold JEANNESSON FDJ
Guillaume BONNAFOND ALM
Sylvain GEORGES ALM
* Romain BARDET ALM
* Raphael ADDY ARH
Nicolas BALDO ARH
* Simon PELLAUD ARH
David ROSCH ARH
* Patrick SCHELLING ARH
Nicolas WINTER ARH
* Romain BACON AUB
* Flavien DASSONVILLE AUB
Fabien BACQUET AUB
Mathieu DRUJON AUB
Nicolas ROUSSEAU AUB
Johan MOMBAERTS AUB
Steven TRONET AUB
Florian GUILLOU BSC
Romain HARDY BSC
Sébastien DURET BSC
Gael MALACARNE BSC
Armindo FONSECA BSC
Eric BERTHOU BSC
Kenji ITAMI BGT
Thomas LEBAS BGT
Alexandre LEMAIR BGT
Klaas SYS BGT
Miyataka SHIMIZU BGT
Kazuo INOUE BGT
Hayato YOSHIDA BGT
Ryota NISHIZONO BGT
Marcos GARCIA CJR
Yelko GOMEZ CJR
Garikoitz BRAVO OIARBIDE CJR
Enzo MOYANO CJR
David DE LA CRUZ CJR
Alexander RIABKIN CJR
Francesco LASCA CJR
Karol DOMAGALSKI CJR
Mickaël BUFFAZ COF
Nicolas EDET COF
Luis Angel MATE MARDONES COF
Tristan VALENTIN COF
Nicolas VOGONDY COF
Jean-Eudes DEMARET COF
John ANDERSON EDR
Ian BIBBY EDR
Iker CAMANO ORTUZAR EDR
Zakkari DEMPSTER EDR
Rene MANDRI EDR
Alexander WETTERHALL EDR
Dean WINDSOR EDR
Ricardo GARCIA AMBROA EUS
Adrian SAEZ EUS
Mikel LANDA MEANA EUS
Pierre CAZAUX EUS
Romain SICARD EUS
Ruben PEREZ MORENO EUS
* Peio BILBAO EUS
Yannick MARTINEZ LPM
Mathieu DELAROZIERE LPM
Thomas VAUBOURZEIX LPM
* Toms SKUJINS LPM
* Grégoire TARRIDE LPM
Benjamin GIRAUD LPM
Pierre-Luc PERICHON LPM
* Jesus EZQUERRA LET
Julian KERN LET
* Alex KIRSCH LET
Alexandr PLIUSCHIN LET
* Pit SCHLECHTER LET
* Olivier HOFSTETTER LET
Joel ZANGERLE LET
Cyril BESSY SAU
Brice FEILLU SAU
Laurent MANGEL SAU
Maxime MEDEREL SAU
Paul POUX SAU
Ryan ANDERSON SPI
* Flavio DE LUNA SPI
Lucas EUSER SPI
Caleb FAIRLY SPI
Raymond KUNZLI SPI
Ryan ROTH SPI
Will ROUTLEY SPI
Julien ANTOMARCHI TT1
Rubens BERTOGLIATI TT1
Rémi CUSIN TT1
Julien EL FARES TT1
Alexander EFIMKIN TT1
Fabio CALABRIA TT1
Kiel REIJNEN TT1
Freddy BICHOT VRU
Romain MATHEOU VRU
Kévin DENIS VRU
Benoit JARRIER VRU
Justin JULES VRU
Guillaume MALLE VRU
Michal OLEJNIK VRU
Tomasz OLEJNIK VRU
Igor BOEV TIK
Kirill BARANOV TIK
* Anton VOROBYEV TIK
* Igor FROLOV TIK
Alexandr PRISHPETNYY TIK
Marco BANDIERA OPQ
Matt BRAMMEIER OPQ
Kristof VANDEWALLE OPQ
Julien VERMOTE OPQ
Giovanni BERNAUDEAU EUC
Franck BOUYER EUC
Rafaä CHTIOUI EUC
Jerome COUSIN EUC
Perrig QUEMENEUR EUC

Andrzej