Alberto Contador twierdzi, że zaczyna sezon 2010 w jeszcze lepszej formie niż w latach ubiegłych, wszystko wskazuje na to, że 27-letni zwycięzca Tour de France może dokonać dalszych postępów w trakcie sezonu.

“Mam 27-lat i myślę, że jeszcze wiele mogę poprawić, zarówno w górach, jak i w jeździe na czas” – powiedział Contador. “Czuje dużo zabawy w tym co robie oraz moje wyniki badań są lepsze od tych w ubiegłym sezonie” – dodał.

W porównaniu do 2009 roku, Hiszpan czuje się dużo lepiej psychicznie, ponieważ teraz nie musi martwić się o status lidera swojego, zespołu na Tour de France. “W zeszłym roku próbowałem nie myśleć o tym, teraz atmosfera jest dużo bardziej luźna” – opowiada Contador.

Hiszpan wypowiada się również o zamieszaniu z kołami podczas ubiegłorocznego Tour de France, gdzie rzekomo dostał gorsze jakościowo koła od Lance`a Armstronga, dlatego kupił na własność takie same koła, którymi dysponował Amerykanin.

“Johan Bruyneel zna prawdę” – dodaje. “Było parę kół, które były bardziej zaawansowane technologicznie i lżejsze niż reszta. Myślałem, że każdy w zespole będzie traktowany na tym samym poziomie, tak nie było, więc postanowiłem kupić parę swoich kół. Nie należy drążyć dalej tego tematu – było minęło “.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments