Andre Greipel (Team Columbia) po raz drugi w swojej karierze zwyciężył klasyfikację generalną Tour Down Under. Ostatni etap po finiszu z peletonu wygrał Australijczyk, Chris Sutton (Team Sky).

Podczas szóstego, krótkiego etapu kolarze rywalizowali na ulicach Adelajdy. Do pokonania mieli 20 rund, każda po 4,5 km.

Od początku wielu kolarzy próbowało swoich sił, m.in. nasz rodak Maciej Paterki, który po kilku kilometrach od startu próbował uciekać. Jednak szybko wrócił do grupy zasadniczej.

Peleton mocno dziś rozpędzony, jadący ze średnią 49 km/h, nie pozwalał na wiele.

Końcówkę etapu bardzo dobrze rozegrali kolarze Team Sky, których aż pięciu znalazło się na przodzie. Dzięki świetnemu rozprowadzeniu, triumfatorem szóstego etapu został Christopher Sutton, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w wyścigu Pro Tour.

Na drugim miejscu przyjechał kolega z drużyny Suttona, zwycięzca zeszłotygodniowego kryterium, także z Adelajdzie, Greg Henderson. Trzeci był Graeme Brown (Rabobank).

Klasyfikację generalną, dzięki trzem zwycięstwom etapowym, wygrał Andre Greipel, który o 11 sekund wyprzedził Luisa Leona Sancheza (Caisse d’Epargne) i o 15 sekund Grega Hendersona (Team Sky).

Maciej Paterski zajął 101 pozycję, tracąc do Greipela ponad 20 minut.

Pełne wyniki 6 etapu oraz końcowe klasyfikacje znajdziesz > tutaj

Zobacz skrót 6 etapu:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments