Manuel CardosoTrzeci etap australijskiego wyścigu Tour Down Under zwyciężył Portugalczyk jeżdżący w ekipie Footon-Servetto, Manuel Cardoso. Tuż za nim Valverde i Evans. Liderem pozostał Andre  Greipel.

Na trasę trzeciego, pagórkowatego etapu ze wspinaczką na końcowych kilometrach, wyruszyło 131 zawodników. Kolarze do pokonania mieli 132,5 km.

Od początku etapu miały miejsce liczne ataki, jednak dopiero po 70 kilometrach skutecznie to zrobili Simon Clarke (Team UniSA) oraz Karsten Kroon (BMC Racing Team). Po chwili dołączył do nich Jack Bobridge (Garmin-Slipstream), a z peletonu na kontratak zdecydowali się Maciej Paterski (Liquigas-Doimo) oraz Jens Voigt (Team Saxo Bank).

Przez 30 kilometrów przewaga prowadzących utrzymywała się na poziomie około jednej minuty.

Na 105 kilometrze Paterski wrócił do peletonu. Pozostali harcownicy, także zostali doścignięci przez grupę zasadniczą.

Na finałowym podjeździe, z mocno przerzedzonego peletonu, najszybszy okazał się Manuel Cardoso, który pokonał wielkie gwiazdy: Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne) oraz Mistrza Świata, Cadela Evansa (BMC Racing Team).

Maciej Paterski przyjechał czwarty od końca, tracąc ponad 12 minut do Cardoso.

Liderem pozostał Andre Greipel (Team Columbia).

Pełne wyniki 3 etapu Tour Down Under znajdziesz > tutaj

Zobacz skrót 3 etapu Tour Down Under:

Poprzedni artykułTour de San Luis, 2 etap, kat. 2.1, Argentyna, 18-24.01.2010
Następny artykułTour Down Under, 3 etap, ProTour, Australia, 17-24.01.2010
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments