Skil ShimanoHolenderski zespół Skil, który uczestniczył w Tour de France w zeszłym roku,  ma duże szanse na występ w Tourze w 2010 roku, którego start jest usytuowany w Rotterdamie.

Będzie bardzo ciężko uzyskać dziką kartę, lecz jeśli się uda to jesteśmy holenderskim zespołem i musimy pokazać się z jak najlepszej strony w naszym kraju” – powiedział dyrektor ekipy Iwan Spekenbrink, podczas prezentacji zespołu w Rotterdamie. Po spotkaniu z dziennikarzami, kolarze symbolicznie przejechali po trasie prologu Wielkiej Pętli. Czy wystąpią tam 3 lipca? Nic nie jest pewne.

W ekipie Skil, na próżno można szukać gwiazd światowego kolarstwa, ponieważ zbudowana jest ona głównie z młodych mało znanych kolarzy. Lecz jest kilka nazwisk, przy których warto się zatrzymać.

Pierwszym z nich jest Belg, Dominique Cornu, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy ProTourowego Quick-Stepu. Kolarz w 2006 roku został Mistrzem Świata kolarzy do 23 lat w jeździe indywidualnej na czas. W 2008 roku wygrał etap podczas Giro del Capo.

Kolejnym mocnym punktem drużyny powinien być Japończyk Fumiyuki Beppu, bardzo waleczny kolarz, udowodnił to w tym roku podczas ostatniego etapu Tour de France z metą na Polach Elizejskich gdzie wraz z Marcinem Sapą (Lampre-NGC) dwoił się i troił aby oderwać się od rozpędzonego peletonu. W efekcie Japończyk podczas tego etapu został wybranym najbardziej walecznym kolarzem.

Albert Timmer to kolejna wyróżniająca się postać w ekipie Skil-Shimano, w 2008 roku wygrał etap podczas Brixa Tour. Podobnie jak Beppu, widoczny podczas tegorocznego Tour de France, lubi harce i długie odjazdy.

Pełny skład ekipy Skil-Shimano na sezon 2010:

Kenny van Hummel (HOL), Albert Timmer (HOL), Alexandre Geniez (FRA), Bert de Backer (BEL), Cheng Ji (CHN), David Deroo (FRA), Dominique Cornu (BEL), Feng Han (CHN), Floris Goesinnen (HOL), Frederik Wilmann (NOR), Jo Vissers (HOL), Koen de Kort (HOL), Long Jin (CHN), Mitchell Docker (AUS), Piet Rooijakkers (HOL), Robert Wagner (ALL), Robin Chaigneau (HOL), Roy Curvers (HOL), Simon Geschke (ALL), Steve Houanard (FRA), Thierry Hupond (FRA), Tom Veelers (HOL), Yann Huguet (FRA), Yukihiro Doi (JAP).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments