Matthias KesslerMatthias Kessler jest w stanie krytycznym, leży w szpitalu na Majorce, po doznaniu ciężkich urazów głowy podczas treningu.

Niemiecki kolarz Danilo Hondo powiedział, że do katastrofy doszło, gdy kot wpadł pod rower Kesslera, podczas gdy ten trenował w okolicy Algaidy na Majorce.

Kessler rozpoczął swoją przygodę z zawodowym kolarstwem w ekipie Team Telekom w 2000 roku. Występował w tej ekipie aż do 2007 roku, kiedy to związał się z Astaną. Tej samej wiosny Kessler miał pozytywny wynik testosteronu i został zawieszony na dwa lata. Jego zawieszenie zakończyło się w lipcu 2009.

Z kolei Mauricio Soler, również przebywa obecnie w szpitalu, z powodu obrażeń odniesionych w wypadku drogowym. Kolumbijski góral trenował  w środę rano w Ramiriquí (Kolumbia), gdy z przodu wjechał w niego samochód.

Kolarz ekipy Caisse d’Epargne, jest w szpitalu w Tunja, gdzie zostanie poddany szczegółowym badaniom, które mają wykluczyć trwały uraz głowy. Tymczasem Soler jest przytomny. Jego brat Omar zapewnił hiszpańskiej stronie Biciciclismo, że obrażenia były niewielkie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments