MastersPoznańscy mastersi szosowi zamierzają w tym roku, jak w latach minionych, zorganizować kilkanaście imprez kolarskich. Najwięcej, bo aż cztery, odbędą się w czerwcu 2010 roku.

Pierwszy wyścig szosowy odbędzie się 22 maja przed południem, jazda indywidualna na czas na terenie poligonu Biedrusko, po południu zaś wyścig szosowy na poznańskich Smochowicach. Dzień później ściganie się na całego na ulicach Suchego Lasu i drogach wokół tej podpoznańskiej miejscowości.

5 czerwca, już po raz szesnasty, odbędzie się Memoriał Jana i Lecha Klujów w Kobylnicy, dzień później szosowych mastersów z całego kraju podejmować będą władze i mieszkańcy Pobiedzisk. W tym samym miesiącu, 26 czerwca gmina Kleszczewo zaprasza polskich mastersów na sportową rywalizację. Dzień później, 17 czerwca, w Gnieźnie odbędzie się ogólnopolski wyścig szosowy poświęcony pamięci Jerzego Palickiego.

31 lipca kolarze zjawią się w Wągrowcu, zaś 2 października odbędzie się tradycyjna kolarska impreza integracyjna na poznańskim torze samochodowym.

I jeszcze jedno: działacze PTC, jak co roku, udzielą pomocy kolegom z Mogileńskigo Towarzystwa Cyklistów przy organizacji wyśigu szosowego, jaki odbędzie się 18 kwietnia w Mogilnie.

Wszelkich informacji na temat wyścigów organizowanych przez PTC udzielają: prezes Romuald Szaj (504 004 447) i wiceprezes Tadeusz Kubiak (501 482 317).

Wyścigi szosowe w 2010 roku organizowane przez Poznańskie Towarzystwo Cyklistów:

14 marca – Swarzędz (wyścig przełajowy)
18 kwietnia – Mogilno (wyścig szosowy)
22 maja – poligon Biedrusko (jazda indywidualna na czas)
22 maja – Poznań-Smochowice (wyścig uliczny)
23 maja – Suchy Las (wyścig szosowy)
5 czerwca – Kobylnica (wyścig szosowy)
6 czerwca – Pobiedziska (wyścig szosowy)
26 czerwca – Kleszczewo (wyścig szosowy)
27 czerwca – Gniezno (wyścig uliczny)
31 lipca – Wągrowiec (wyścig uliczny)
2 października – Poznań (wyścig na torze samochodowym)

I jeszcze jedno. We wszystkich tych wyścigach poza sześcioma kategoriami masters, dopuszcza się możliwość startu pozostałych kategorii kolarskich – poza elitą. Ścigać się zatem mogą młodziczki i młodzicy, juniorzy młodsi, juniorki i juniorzy oraz kobiety i znane postaci (VIP).

Źródło: www.kurek-rowery.pl

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz

Do organizatorów wyścigu na Poznańskim Torze wyścigów samochodowych
w roku 2009 brałem udział i proszę Państwa o nie łączenia wszystkich kategorii tzn. tandemy i kategorii I II III uprzejmie proszę by zrobić bezpiecznie mniej wyścigów pod pełną kontrolą niż kilkanaście bez kontroli w roku ub.2009 na torze były z tego powodu upadki bo organizatorzy połączyli kategorie dla przyspieszenia wyścigu połączyli kategorie jeśli to się powtórzy w roku 2010 z pewnością nie wystartujemy w Waszych wyścigach.
W wyścigach o Puchar Polski można łączyć tylko 2 kategorie wiekowe sądzę że Poznaniaków nie trzeba pouczać a tandemy to inna bajka osoby które sądzą, ze można to połączyć niech spróbują choć raz wystartować by zrozumieć o czym do Państwa piszę.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Tadeusz

wolly
wolly

Pięknie! W końcu terminy startów przestają byc wiedzą tajemną, dostęną dla nielicznych. Brawa dla wielkopolskich działaczy i portalu naszosie.pl
Mam nadzieję, że w ślad za Wami pójdą kolejni orgaznizatorzy.

Ze sportowym pozdrowieniem! 🙂

Kolarz
Kolarz

Aresem można pobrać filmiki i zdjęcia z MP!szukaj Kolarstwo Masters Mogilno 2009

MARCELLO
MARCELLO

Witam wszystkich sympatyków kolarstwa. Kalendarz tajemnica nie jest, pytanie tylko czy wspaniałomyślni włodarze miast nie wycofaja sie w ostatniej chwili ze swoich obietnic. Taka sytuacja miała miejsce rok temu w Wągrowcu.Przygotowywaliśmy się głownie do tego wyścigu, po czym na tydzień przed wyścigiem info, że został odwołany. Przeciez niewiele trzeba żeby zabezpieczyć trasę. Raptem kilka skrzyżowań, no ale to może zbyt wiele dla policji. W Wągrowcu jest wielu kolarzy, mocnych kolarzy z kilku kategprii, ale nikt nie zwraca uwagi na tą dyscypline sportu. PANIE STAROSTO LICZYMY ŻE TYM RAZEM STANIECIE NA WYSOKOŚCI ZADANIA I UMOŻLIWICIE START SWOIM ZAWODNIKOM. Poza tym ta impreza jest skrajnie anonimowa, uwierzcie mi, że w Wągrowcu nikt nie wie, że taka impreza ma miejsce. No ale nie grymaszę już i licze że w tym roku się ostro pościgamy. POZDROWIENIA DLA ROMANA BOROWSKIEGO,RYSZARDA KOŁACKIEGO,PIOTRKA OLSZAKA,MIKOŁAJA BŁAŻEJEWSKIEGO I RESZTY KOLARZY Z WĄGROWCA, ORAZ DLA NIEBYWALE WALECZNEJ EKIPY Z RONDA BABKA W WARSZAWIE. marcello.