Legia-FeltPortal naszosie.pl dowiedział się w jakim składzie pojedzie Legia-Felt, w zbliżającym się sezonie 2010. Z zeszłorocznej ekipy pozostało trzech kolarzy.

Legia-Felt w sezonie 2010 posiadająca licencję Continental Team,  to głównie młodzi kolarze, którzy będą stawiali swoje pierwsze kroki w zawodowym peletonie.

Oprócz nich pojadą trzej doświadczeni kolarze, którzy pozostali w Legii, a są to: Marek Cichosz, Łukasz Modzelewski oraz Mariusz Woźnicki.

Poniżej krótka charakterystyka każdego kolarza:

1. Marek CICHOSZ       1979

Zawodnik startujący w wyścigach szosowych i przełajowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w przełajach, wielokrotny reprezentant kraju na Mistrzostwach Świata w przełajach, srebrny i brązowy medalista Wojskowych Mistrzostw Świata CISM w przełajach. W ostatnią niedzielę trzeci w Mistrzostwach Polski w przełajach.

2. Łukasz MODZELEWSKI       1986

Zawodnik startujący na szosie,  wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski w wyścigach szosowych,  dobrze jeżdżący wyścigi indywidualne na czas. W niedzielę zajął 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w przełajach.

3. Mariusz WOŹNICKI   1990

Zawodnik startujący na szosie, drugi rok młodzieżowiec, w ubiegłym sezonie kończył Świdnicką Szkołę Sportową, bieżący sezon w pełni poświęci ściganiu, wartościowy zawodnik o dużym potencjale, na bardzo dobrego kolarza szosowego. Ósmy w Mistrzostwach Polski w przełajach.

4. Adam DUDZIAK        1991

Pierwszy rok w kategorii orlik, reprezentant kraju w kategorii junior, w tym roku zdaje maturę w Świdnickiej Szkole Sportowej, zawodnik uzdolniony, ambitny, po zmianie kategorii wiekowej będzie musiał potwierdzić swoje walory sportowe.

5. Wojciech KACZMARSKI       1986

Zawodnik dysponujący dobrym  finiszem,  studiuje na Gorzowskiej AWF, w dotychczasowej karierze trafiał do grup sportowych które nie egzystowały w sezonie, stąd jego postać jest mniej znana.

6. Marcin NIEDZIÓŁKA 1988

Ostatni rok orlika, dwa sezony ścigał się w klubach USA, wygrał  trzy wartościowe wyścigi, po powrocie do kraju zgłosił swój akces do klubu Legia.

7. Mateusz JANKOWSKI          1991

Zawodnik kończący w tym sezonie Świdnicką Szkołę Sportową, dotychczas bez większych sukcesów sportowych, jego przydatność do zespołu zweryfikują starty w grupie.

8. Jakub TOMKIEWICZ            1990

Zawodnik dotychczas startujący w mtb, chce kontynuować ściganie na szosie, jest w trakcie przygotowań, najbliższe starty w wyścigach szosowych będą wykładnią co do przydatności do zespołu.

Dyrektorem sportowym Legii-Felt będzie Adam Głazowski, jego Asystentem Wiesław Wełniak, a mechanikiem Kazimierz  Flak.

Życzymy wielu sukcesów w zbliżającym się sezonie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments