Allan DavisAllan Davis rozstaje się z ekipą Quick Step, po spędzeniu półtora roku z belgijskim zespołem ProTour. Quick Step nie był w stanie zaoferować 29-letniemu kolarzowi nowego kontraktu po wycofaniu się firmy Specialized ze sponsorowania drużyny.

W ubiegłym miesiącu potwierdzono, że amerykańska firma Specialized wycofuje się ze sponsorowania drużyny. Producent rowerów został zastąpiony przez markę Eddy Merckx jako dostawca rowerów, jednak było to tylko częściowe „załatanie dziury”, gdyż Specialized był też sponsorem budżetu ekipy.

Davis dołączył do Quick Step w sierpniu 2008 roku, po pięciu miesiącach spędzonych z estońskim zespołem Mitsubishi – Jartazi. Dwa lata wcześniej jego kariera o mały włos nie legła w gruzach, ponieważ Australijczyk był zamieszany w Operacje Puerto. Jednak Davis został oczyszczony z zarzutów i podpisał kontrakt z ekipą Discovery Chanel w lutym 2007r.

Jako przyszłego pracodawcę Australijczyka wymienia się Astanę. Jednakże 29-letni zawodnik, może powróci jednak do ojczyzny, dołączając do brata Scotta, występującego w drużynie Fly V Australia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments