CavendishMark Cavendish uważa, że jego obecna drużyna jest najlepszą, w której będzie mógł kontynuować passę zwycięstw. W tym sezonie aż 23 razy przyjeżdżał na metę pierwszy.

“Jestem na najlepszej pozycji w zespole Columbia, nie szukam nowego kontraktu. Chcę nadal wygrywać, a doskonałym miejscem do tego jest Team Columbia” – powiedział Cavendish.

Nazwisko kolarza było wymieniane w związku z nowo powstałym zespołem Team Sky, ale Cavendish przyznał, że nigdy nie dostał konkretnej propozycji od brytyjskiego zespołu: “Jeśli Team Sky jest najlepszą ekipą, w ciągu pięciu lat będę w Team Sky. Jeśli Radioshack jest najlepszą ekipą, w ciągu pięciu lat będą w Radioshack. Mogę zarabiać te same pieniądze gdziekolwiek. Ale nigdy nie dostałem oficjalnej propozycji od Team Sky” – dodał.

Mark Cavendish w tym sezonie odniósł najwięcej zwycięstw w zawodowym peletonie, aż 23 razy jako pierwszy przekraczał linię mety. Wygrał m.in. sześć etapów Tour de France, trzy etapy Giro d’Italia, a także Mediolan-San Remo.

W Columbii mam zespół zbudowany wokół siebie. Dlatego wygrałem Mediolan San Remo, gdzie ośmiu kolarzy jechało tylko dla mnie”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments