Aleksander KolobnevWicemistrz świata, Aleksander Kolobnev żegna się z drużyną Team Saxo Bank. Od nowego sezonu przejdzie do ekipy Team Katusha.

Kolobnev pomimo kontraktu z Team Saxo Bank do końca 2010, za zgodą Bjarne Riisa przejdzie do rosyjskiej ekipy.

„Aleksander Kolobnev jest wielkim kolarzem, szanujemy go jako człowieka i jako sportowca. Jesteśmy wdzięczni za jego wkład i życzymy mu powodzenia w przyszłości” – powiedział właściciel ekipy Bjarne Riis.

Jestem zadowolony z trzech lat spędzonych w Saxo Bank, podczas których podniosłem swój poziom. Jestem wdzięczny Bjarne, że daje mi możliwość przyjęcia innej oferty z drużyny, w której mogę odgrywać kluczową rolę” – powiedział Kolobnev.

Andrej Tchmil będący menadżerem w Team Katusha tak komentuje przyjście Kolobneva: „Myślę, że Kolobnev będzie dobrym kolarzem dla naszego zespołu. Jest silny podczas wspinaczek na wyścigach jednodniowych, dwa razy zdobył srebro na Mistrzostwach Świata. Jestem pewien, że wykona dobrą pracę dla zespołu”.

Poprzedni artykułMilram przygotowuje się do Tour Down Under
Następny artykułLandbouwkrediet – Colnago zmieni nazwę na Landbouwkrediet
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments