Szpilewski BorisBoris Szpilewski (Rosja) wygrywając ósmy etap Tour of Hainan, przed jutrzejszym, ostatnim odcinkiem jest niemal pewien wygranej w klasyfikacji generalnej.

Przedostatni etap z Dongfang do miasta, w którym rozpoczął się wyścig – Sanya o długości 178,1 km zwyciężył po raz trzeci w tegorocznej edycji wyścigu Boris Szpilewski. Tuż za nim uplasował się Joel Pearson (Savings & Loans Cycling Team), a trzecie miejsce zajął Francisco Ventoso (Carmiooro – A-Style).

Najlepszy z Polaków, Błażej Janiaczyk przyjechał na 13 miejscu. Przez sporą część etapu wraz z trzema innymi kolarzami uciekał Mateusz Taciak, który zdobył bonifikaty na lotnej premii, gdzie był drugi, a także wygrał premię górską trzeciej kategorii.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Szpilewski, który o 14 sekund wyprzedza Ventoso i o 33 sekundy Grega Bole (Slovenia).

Mateusz Taciak dzięki bonifikatom, awansował z 17 na 11 pozycję. Do Szpilewskiego traci 55 sekund.

Jutro odbędzie się ostatni, dziewiąty etap wyścigu, kryterium uliczne w miejscowości Sanya o długości 84 kilometrów. Nie powinno ono znacznie zmienić klasyfikacji generalnej wyścigu.