We czwartek kolejny z włoskich klasyków – Giro del Piemonte (kat. 1. HC). Na starcie stanie Evans, Kolobnev oraz Rodriguez, podium mistrzostw świata, a także Huzarski i Gołaś.

GranPiemonte

Giro del Piemonte wystartuje w czwartkowe przedpołudnie z Novi Ligure. Kolarze po przejechaniu 184 kilometrów dotrą do Fossano.

Na starcie wyścigu stanie Cadel Evans (Silence Lotto), Alexander Kolobnev (Team Saxo Bank), Joaquin Rodriguez (Caisse d’Epargne), pierwszych trzech zawodników wyścigu ze startu wspólnego Mistrzostw Świata w Mendrisio.

Jednym z faworytów jest na pewno Philippe Gilbert (Silence-Lotto), który po wygraniu w ostatni czwartek Coppa Sabatini, w niedzielę potwierdził swoją świetną dyspozycję, zwyciężając Paris – Tours. Poza Gilbertem o zwycięstwo mogą powalczyć Philippo Pozzato (Team Katusha) oraz Alessandro Ballan (Lampre N.G.C).

Liczymy na dobrą postawę Bartosza Huzarskiego (ISD), który w sobotnim, mocno obsadzonym wyścigu Giro dell’Emilia zajął 13 pozycję. Poza Huzarskim pojedzie Michał Gołaś (Vacansoleil).

Mapa Giro del Piemonte 2009:

planimetria_rid

Profil Giro del Piemonte 2009:

altimetria_rid

Ostatnie kilometry:

ukm_rid

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments