Armstrong ContadorW wywiadzie opublikowanym we czwartek przez francuski magazyn “Velo Magazine”, Lance Armstrong twierdzi, że trudno będzie pokonać Alberto Contadora w TdF 2010.

W przyszłym roku Lance Armstrong wraz z Joanem Bruyneelem stworzą nowy zespół RadioShack. UCI w najbliższych dniach podejmuje decyzję w sprawie przyznania licencji.

Jednym z planowanych wyścigów na przyszły sezon nowej drużyny jest start w Tour de France.

“Pojedziemy w silnym składzie: Levi Leipheimer, Andreas Kloden, Haimar Zubeldia to bardzo dobrzy zawodnicy, którzy będą w stanie rywalizować z najlepszymi, ale z Alberto Conadorem będzie bardzo trudno wygrać. Ja postaram się pojechać jeszcze lepiej niż w tym roku” – powiedział Armstrong.

“W przyszłym roku będę bardziej się skupiał na aspekcie sportowym, potrzebuję więcej spokoju niż w 2009 roku. Mniej podróży, mniej spotkań, więcej kilometrów na rowerze” – dodał.

Amerykanin potwierdził, że sezon rozpocznie wyścigiem Tour Down Under (Australia), a jego pierwszym startem w Europie będzie Tour de Murcia. Następnie po kilku wiosennych klasykach planuje start w Giro d’Italia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments