Tour de Rybnik 2009Sławomir Kohut (Weltour Ziemia Brzeska) został triumfatorem drugiej edycji wyścigu Tour de Rybnik.

Dnia 20 września 2009 w Rybniku odbył się 2. Międzynarodowy Wyścig Kolarski TOUR de RYBNIK 2009. Byłą to już druga edycja, miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

Do zawodów zgłosiło się 102 kolarzy, w tym 2 kobiety. Byli to kolarze głównie  z naszego województwa, choć byli także z sąsiednich, a nawet z Gdańska. Było także kilka osób z Republiki Czeskiej. Przypomnijmy, ze rok temu było 51 kolarzy.

Zawodnicy, którzy przyjechali na rybnicki Tour reprezentowali wiele teamów najliczniej reprezentowane były grupa WELTOUR (ekipa zwycięzcy 2. TdR) oraz rybnickie ekipy MTB Silesia Rybnik oraz AGK Rybnik.

Poziom tegorocznego TdR był bardzo wysoki, co było widać, ze od samego początku rozciągnęła niecałą stawka zawodników, nie było jak rok temu, że jechała grupa zasadnicza, od której stopniowo odpadali kolarze… W tym roku jak to mówią kolarze od początku poszedł „ogień”. Stworzyło się kilka grup, które jechały w dość dużych odstępach, pod koniec wyścigu od czołowej grupy oderwał się Sławomir Kohut, który samotnie pomknął do mety.

Miejmy nadzieję, że uda nam się za rok zorganizować kolejną edycję TdR! No, ale zobaczymy, bo to różnie może być. Impreza z roku na rok jest organizowana z coraz większym rozmachem, także powoli wybiegamy wyobraźnią co będzie za rok… Pierw musimy ochłonąć, odetchną po 2. TdR, a potem zabrać się za organizację kolejnej edycji rybnickiego Touru. Przed AGK Rybnik w chwili obecnej stoi zadanie by jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu.

Wyścig był bardzo udany, jak to w życiu bywa zawsze zdarzają się nieprzyjemne sytuacje czy wpadki, ale to wszystko dla nas cenne doświadczenie, które zaowocuje
w przyszłości. Teraz czas na przemyślenia, analizy, dyskusje, komentarze… Imprezę jednoznacznie można uznać za udaną.. Pogoda dopisała, kibice również, o kolarzach już nie wspominając… Także nic tylko z nadzieją patrzeć w przyszłość, że rośnie nam w siłę rybnicki Tour.

Gościem specjalnych 2. TdR był pan Józef Gawliczek, który podzielił się swoimi wspomnieniami oraz przemyśleniami dotyczącymi kolarstwa szosowego. Imprezę poprowadził Adam Giza.

Mam nadzieję, że dzięki TdR, kolejna osoba wsiądzie na rower szosowy, inna osoba zacznie interesować się bardziej tą dyscypliną sportu, a ktoś inny wyciągnie z piwnicy swoją starą kolarkę by przypomnieć sobie dawne czasy.

Serdecznie chciałbym podziękować wszystkim SPONSOROM, PARTNEROM, WOLONTARIUSZOM, KIBICOM, KOLARZOM oraz wszystkim, którzy nas wspierali podczas dźwigania trudu organizacyjnego. Serdecznie dziękuję.

Z kolarskim pozdrowieniem

Słupik Robert

Pełne wyniki Tour de Rybnik 2009 > tutaj

Galeria zdjęć > tutaj

Źródło wyników: www.datasport.pl


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments