Podium 64 Vuelta a EspanaAlejandro Valverde po raz pierwszy w swojej karierze został triumfatorem wyścigu Dookoła Hiszpanii. Ostatni etap dla Greipela.

Dwudziesty pierwszy etap, zwany etapem przyjaźni, liczył jedynie 110 kilometrów i przebiegał w spacerowym tempie. Wszyscy świętowali zakończenie wyścigu.

Niedzielne ściganie rozpoczęło się dopiero po wjeździe do Madrytu. Tam kolarze mieli do pokonania 6 rund po 6 kilometrów. Na pierwszej z nich przed peleton wysunął się Bingen Fernández (Cofidis), który przejeżdżając jedno okrążenie, pożegnał się ze sportową karierą.

Od drugiego okrążenia z peletonu odjechało sześciu kolarzy: Jesús Rosendo (Andalucía), Manuel Vazquez (Contentpolis), Rémy Di Gregorio (Française des Jeux), Mickael Delage (Silence), David Garcia Da Pena (Xacobeo Galicia) oraz Dominik Roels (Milram). Jednak ich akcja na 3 kilometry przed metą została zlikwidowana.

Na finiszu bez najmniejszego problemu Andre Greipel pokonał Daniele Benattiego (Liquigas) oraz Boruta Bozica (Vacansoleil). Było to jego czwarte etapowe zwycięstwo. Greipel zwyciężył klasyfikację punktową.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne), dla którego był to pierwszy triumf w wielkim tourze. Drugie miejsce zajął zeszłoroczny triumfator, Samuel Sanchez (Euskaltel), a trzecie Cadel Evans (Silence-Lotto), który na sobotniej czasówce wskoczył na podium.

Sylwester Szmyd (Liquigas) ostatecznie zakończył rywalizację na 17 miejscu, a Maciej Bodnar (Liquigas) na 123.

Najlepszym „góralem” został David Moncoutié (Cofidis), a najlepszą drużyną, ekipa spoza Pro Tour – Xacobeo Galicia.

Pełne wyniki 21 etapu oraz końcowe klasyfikacje > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments