Kai ReusHolender reprezentujący barwy Rabobanku, Kai Reus po solowej akcji, zwyciężył 2 etap wyścigu Tour of Britain. Polacy z peletonie.

Drugi etap z Darlington do Newcastle Gateshead o długości 153,3 km zwyciężył Kai Reus, który zaatakował 12 kilometrów przed metą i samotnie przekroczył linię mety. Drugi, 9 sekund za nim finiszował Alexander Kristoff (Joker Bianchi), a trzeci dobrze nam znany z polskich dróg, dwukrotny zwycięzca etapowy 66 Tour de Pologne, Edvald Boasson Hagen (Team Columbia).

Polacy jadący w wyścigu przyjechali w peletonie: Bartosz Huzarski (ISD) na 67 miejscu, a Michał Gołaś (Vacansoleil) na 76.

Dzięki dzisiejszej wygranej Reus zmienił na pozycji lidera Chrisa Suttona (Garmin).