Gerald CiolekNiemiec Gerald Ciolek (Milram) po pasjonującym finiszu, zwyciężył 2 etap wyścigu Dookoła Hiszpanii. Liderem pozostał Fabian Cancellara.

Drugi etap hiszpańskiej Vuelty prowadził z Assen do Emmen i liczył prawie 204 kilometry. Rozpoczął się od ataku już na 3 kilometrze pięciu kolarzy, a byli to: Francisco Jose Martinez Perez (Andalucia- Cajasur), Tom Leezer (Rabobank), Domink Roels (Milram), Lieuwe Westra (Vacansoliel) i David Garcia Da Pena (Xacobeo).

W grupie tej najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem był Westra, który po pierwszym etapie tracił do lidera 27 sekund.

Gdy czołówka pokonała 95 kilometr ich przewaga wynosiła 6:37. Wtedy to na czoło peletonu przesunęli się kolarze Quick Step oraz Garmin, dzięki czemu przewaga prowadzącej piątki z każdym kilometrem zaczęła maleć. Gdy do mety pozostało 70 kilometrów wynosiła 5 minut, 20 kilometrów dalej już tylko 3 minuty. Ostatecznie 11 kilometrów przed metą akcja samotnie już wtedy jadącego Westry została skasowana.

Na końcowym metrach swojej szansy szukali kolarze Team Columbia. Jednak pozostali sprinterzy nie dawali za wygraną. Ostatecznie najszybszy okazał się Gerald Ciolek, który o “błysk szprychy” wyprzedził Fabio Sabatiniego (Liquigas) oraz Rogera Hammonda (Cervelo).

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Fabian Cancellara (Team Saxo Bank), a na drugą pozycję przesunął się dzisiejszy zwycięzca etapowy, który za wygrany etap otrzymał 20 sekund bonifikaty. Trzeci jest Tom Boonen (Quick Step).

Maciej Bodnar uplasował się na 119 pozycji (strata 18 sekund), a Sylwester Szmyd 134 (strata 30 sekund).

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Zobacz finisz 2 etapu Vuelta a Espana:


Foto: www.corvospro.com