P1040115W sobotę w Krakowie został rozegrany Mini Tour de Pologne, Wyścig Nadziei Olimpijskich o Puchar Prezesa Banku BGŻ. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: młodzik i młodziczka.

Wśród młodziczek zwyciężyła Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek), która trasę długości 8 kilometrów pokonała w czasie 16:16. Drugie miejsce z 1-sekundową stratą zajęła jej klubowa koleżanka Marlena Wawrzyniak, a trzecia była Agnieszka Kusiak (LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) – 1 sekunda straty do zwyciężczyni.
Wystartowało 15 zawodniczek – wszystkie ukończyły rywalizację.

Wśród młodzików wygrał Mateusz Rudyk (UKS Moto Jelcz Laskowice), który trasę długości 20 km pokonał w czasie 31:13. Drugie miejsce z tym samym czasem zajął Szymon Rozmiarek (UKS Jedynka Limaro Kórnik), a trzeci był Tobiasz Lis (LKS Ziemia Opolska Tomex Parkiet).
W wyścigu wystartowało 76-ciu zawodników, z czego ukończyło 70-ciu.