mini-tdp-2009Prezentacja Nutella Mini Tour de Pologne w Krakowie i Rzeszowie

W Krakowie i Rzeszowie odbyła się prezentacje Nutella Mini Tour de Pologne, cyklu imprez kolarskich dla młodzieży rozgrywanych w miastach, gdzie odbywają finisze „dorosłego” 66. Tour de Pologne. W Krakowie w konferencji prasowej wzięli udział Elżbieta Lęcznarowicz – zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych, a w Rzeszowie Stanisław Sienko – zastępca Prezydenta. Ze strony Lang Team koordynatorzy Agata Lang, Lech Piasecki i Mirco Piermarini, a także dyrektorzy szkół i przedstawiciele mediów.

W ubiegłym roku w „czekoladowych” wyścigach startowało blisko 1500 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów. – Sam swoją karierę sportową zaczynałem od wyścigów szkolnych, doskonale zdaje sobie sprawę jakie wartości edukacyjne i wychowawcze daje uprawianie sportu – napisał w przesłaniu do dyrektorów szkół Czesław Lang. Sponsorem tytularnym wyścigów jest Nutella, najbardziej znany i najlepiej sprzedawany na świecie orzechowy krem do smarowania pieczywa. Obecnie sprzedawana jest w przeszło 75 krajach świata, a od 1993 roku w Polsce.

Wyścig w Krakowie odbędzie się 8 sierpnia. W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy indywidualni oraz reprezentacje szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, Domów Kultury, Domów Dziecka innych Placówek Oświatowych oraz Stowarzyszeń i Klubów Sportowych znajdujących się na terytorium Polski. Drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych oraz uczniów klas I (pierwszych), II (drugich) szkół gimnazjalnych. Zawody odbywać się będą w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe (dzieci urodzone w latach 1997-2000); szkoły gimnazjalne (dzieci urodzone w latach 1995-1996). Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, dla zwycięzców nagrody.
Program Nutella Mini Tour de Pologne

* 2.08.2009 I Etap Tour de Pologne – Warszawa
* 3.08.2009 II Etap Tour de Pologne – Białystok
* 4.08.2009 III Etap Tour de Pologne – Lublin
* 5.08.2009 IV Etap Tour de Pologne – Rzeszów
* 6.08.2009 V Etap Tour de Pologne – Krynica
* 8.08.2009 VII Etap Tour de Pologne – Kraków

Szczegółowy program i zasady zgłaszania się oraz regulamin na stronie http://edit.tourdepologne.pl/mini_tour.asp