Lampre Fabrizio Bontempi oraz Fabio Baldato będą dyrektorami sportowymi Lampre-N.G.C. podczas startującego w sobotę Tour de Pologne. Rolę lidera zespołu otrzymał Alessandro Ballan, również pozostali zawodnicy poznali swoje zadania.

Marzio Bruseghin, Witalij Buts, Angelo Furlan, Francesco Gavazzi, David Loosli, Manuele Mori, Marcin Sapa oraz mistrz świata Alessandro Ballan wystąpią w tegorocznym wyścigu Dookoła Polski. Oprócz dwójki dyrektorów zespołu w ekipie znaleźli się również lekarz Ronchi, masażyści: Borgognoni, Quero i Rubino oraz mechanicy Baron, Carminati i Lorenzi.

– Będziemy chcieli pojechać jak najlepszy wyścig – powiedział Fabrizio Bontempi. – Mamy zespół, który powalczy w każdych okolicznościach. Ballan będzie naszym liderem. Po Tour de France jego forma rośnie i da z siebie wszystko, szczególnie po pechowej pierwszej części sezonu.

– Bruseghin, Loosli i Sapa również przejechali Tour de France w dobrej kondycji, a Sapa w szczególny sposób i na pewno pokaże się z dobrej strony. Furlan musiał się wycofać z powodu kilku upadków, jednak jest nadal bardzo szybki i mamy nadzieję, że powtórzy ubiegłoroczne zwycięstwo etapowe.

– Gavazzi w ubiegłym roku był atakującym kolarzem i zakończył wyścig na 5. miejscu. Jeśli będzie pedałował tak jak w pierwszej części sezonu, to jego wyniki będą znaczące. Buts i Mori, będą naszymi zawodnikami na ucieczki.

Źródło: www.tdp2009.pl