KatushaPodczas Tour de Pologne na pewno możemy spodziewać się walki ze strony kolarzy zespołu Katiusza. W kadrze znajduje się aż sześciu Rosjan, jeden Belg, a także jeden Węgier, który jeździ z francuską licencją, czyli Laszlo Bodrogi.
Obecny sezon nie jest zbyt udany dla Bodrogiego, bowiem z przyczyn zdrowotnych rozpoczął starty dopiero w maju. Pomimo tego zajął już trzecie miejsce podczas jazdy indywidualnej na czas w Tour of Austria. Węgier jest wicemistrzem świata w tej specjalności z 2007 roku.

Warto zwrócić uwagę także na dwójkę walecznych Rosjan – Siergieja Klimowa i Pawła Brutta. Ten drugi zajął trzecie miejsce podczas siódmego etapu Giro d’Italia, gdzie uczestniczył w udanej ucieczce. Zapewne na polskich szosach będziemy mogli oglądać wiele ataków z ich strony.

W kadrze znajduje się także dwóch młodych, utalentowanych zawodników – Nikita Jeskow i Denis Galimzjanow. Ten drugi ma dopiero 22 lata, jednak zajął już piąte miejsce w klasyku Nokere Koerse, a także 14. w klasyfikacji generalnej Tour of Qatar. Z kolei Jeskow może pochwalić się piątym miejscem w tegorocznych mistrzostwach Rosji ze startu wspólnego.

Skład uzupełnia doświadczony Giennadij Michajłow, mający za sobą starty w Discovery Channel, waleczny Rosjanin Aleksander Serow, a także Belg Maxime Vantomme, który zajął szóstą lokatę w tegorocznym Nokere Koerse.

Poprzedni artykułPeter Sagan najszybszy na 2 etapie „Dookoła Mazowsza”