sylwester-szmyd-na-5-etapie-giro1Bardzo silną ekipę na 66. Tour de Pologne przysyła drużyna Liquigas. Liderami będą jedne z najlepszych kolarzy etapowych na świecie Ivan Basso oraz Polak Sylwester Szmyd.

Lista sukcesów Basso jest bardzo długa – był mistrzem świata młodzieżowców, dwa razy ukończył Tour de France na podium, wygrał Giro d’Italia. W tym sezonie powrócił po dwuletnim zawieszeniu i Giro zajął 5. miejsce. Sylwester Szmyd, co wszyscy pamiętamy, wygrał w tym roku etap na Mont Ventoux podczas Dauphine Libere.

W ekipie jest jeszcze drugi Polak – mistrz Polski na czas Maciej Bodnar, a także zwycięzca etapu w Świdnicy podczas Tour de Pologne (2007) i dwukrotny lider Brazylijczyk Murilo Antonio Fischer.

Źródło: Lang Team

Bardzo silną ekipę na 66. Tour de Pologne przysyła drużyna Liquigas. Liderami będą jedne z najlepszych kolarzy etapowych na świecie Ivan Basso oraz Polak Sylwester Szmyd.
Lista sukcesów Basso jest bardzo długa – był mistrzem świata młodzieżowców, dwa razy ukończył Tour de France na podium, wygrał Giro d’Italia. W tym sezonie powrócił po dwuletnim zawieszeniu i Giro zajął 5. miejsce. Sylwester Szmyd, co wszyscy pamiętamy, wygrał w tym roku etap na Mont Ventoux podczas Dauphine Libere. W ekipie jest jeszcze drugi Polak – mistrz Polski na czas Maciej Bodnar, a także zwycięzca etapu w Świdnicy podczas Tour de Pologne (2007) i dwukrotny lider Brazylijczyk Murilo Antonio Fischer.