IMG_3924Roger Kluge (LKT Brandenburg) po finiszu z peletonu zwyciężył 4 etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Etap z Tarnobrzega do Radomia o długości 194,4 km na swej trasie zawierał jedną premię górską 3 kategorii.

Po przejechaniu 15 kilometrów w Sandomierzu kolarze do pokonania mieli górską premię, która jednocześnie była lotną premią. Krótki, ale stromy odcinek po tzw. “kocich łbach” najszybciej przekroczyli trzej zawodnicy DHL-Author, w kolejności: Robert Radosz, Artur Detko i Marek Rutkiewicz.

Robert Radosz powrócił do peletonu, a z przodu nadal jechali Detko z Rutkiewiczem, do których dołączył kolarz z Heraklion Nessebar – Ivaylo Gabrovski.

Prowadząca trójka po 50 kilometrach wypracowała prawie 3 miuty przewagi, jednak odpadł z niej Bułgar, który zerwał łańcuch i pomimo wymiany roweru nie zdołał dogonić współtowarzyszy ucieczki.

Z przodu więc jechał Detko z Rutkiewiczem. Peleton jednak wziął się do pracy i na 30 kilometrów przed metą dogonił kolarzy DHL-Author.

Finisz w Radomiu doskonale rozegrali Niemcy. Najszybszy był Roger Kluge, który po raz drugi wygrał etap, drugi był Danilo Hondo, a trzeci Matthias Friedemann (obaj PSK Whirpool). Najlepszy z Polaków, Dariusz Rudnicki (DHL-Author) zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Artur Król, przed Friedemannem i Tomaszem Lisowiczem. W pierwszej dziesiątce jest sześciu Polaków.

Jutrzejszy etap Skarżysko Kamienna-Kielce, liczący 152,1 km zawiera cztery premie górskie 3 kategorii.

Pełne wyniki 4 etapu znajdziesz > tutaj

Prezentacja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments