Contador AlbertoAlberto Contador uważany za jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa, opowiada o przygotowaniach do Touru.

Hiszpan dołączy do kolegów z drużyny we wtorek, aby po raz ostatni przejechać trasę czwartego etapu w Montpellier, gdzie rozegrana zostanie drużynowa jazda na czas.

Czwarty odcinek będzie kluczowym dla klasyfikacji generalnej wyścigu. Dlatego zamierzamy go przejechać zanim zameldujemy się na starcie w Monako.”

Contador w weekend zdobył tytuł Mistrza Hiszpanii w indywidualnej jeździe na czas.

Jestem bardzo dumny z tego zwycięstwa, był to mój ostatni sprawdzian przed Tourem, wygrałem i bardzo się z tego cieszę. Tegoroczna czasówka otwierająca wyścig w Monako, bardziej mi odpowiada niż te z poprzednich lat, które były kompletnie płaskie. W tym roku różnice w końcowej klasyfikacji będą bardzo małe i trzeba walczyć o każdą sekundę od samego początku. “

Cały świat oczekuje ode mnie zwycięstwa, ale zdaję sobie sprawę z tego, że będzie to bardzo trudne. Jest kilku kolarzy, którzy także są w stanie wygrać Wielką Pętlę. Wyścig trwa 21 dni i jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na końcowy wynik np. kraksy, wiatr. Jestem faworytem, ale wielu kolarzy także będzie walczyło.”

Przypomnijmy, że Alberto Contador triumfował w Tourze w 2007 roku, w zeszłym roku nie miał szansy powtórzyć sukcesu, gdyż ekipa Astany nie została dopuszczona do startu.

W tym roku zeszłorocznego zwycięstwa będzie bronił lider zespołu Cervelo TestTeam – Carlos Sastre.

Wszystko o Tour de France > kliknij tutaj