0001Krzysztof Kosikowski i Artur Korc (OKS Warmia i Mazury) wywalczyli w piątek w Dolsku tytuł Mistrzów Polski w kategorii tandemów integracyjnych mężczyzn. Srebro zdobyła para mistrzów paraolimpijskich z Pekinu Andrzej Zając, Dariusz Flak (Cross Opole). W kategorii kobiet złoty medal wywalczyły Ewa Wiśniewska i Joanna Czerwińska (OKS Warmia).

W Mistrzostwach Polski wystartowało 19 tandemów męskich i cztery żeńskie. Wśród mężczyzn na starcie stanęli para-olimpijczycy z Pekinu, złoci medaliści Andrzej Zając, Dariusz Flak (Cross Opole) i zdobywcy brązowego medalu Krzysztof Kosikowski i Artur Korc (OKS Warmia i Mazury). Niemal od początku wyścigu od stawki oderwali się mistrzowie paraolimpijscy Andrzej Zając, Dariusz Flak (Cross Opole), którzy przez większość dystansu samotnie jechali na czele stawki. Na przedostatnim okrążeniu liderów dogonili Krzysztof Kosikowski z Arturem Korcem (OKS Warmia i Mazury) i obie pary wspólnie kontynuowały wyścig.

O losach złotego medalu rozstrzygnął finisz, na którym lepsza okazała się para Krzysztof Kosikowski i Artur Korc. Srebrny medal wywalczyli Andrzej Zając, Dariusz Flak (Cross Opole) a o brązowy medal zwycięską walkę z obrońcami tytułu Piotrem Łożyńskim i Piotrem Czopkiem stoczyli Przemysław Wagner i Arkadiusz Garncarek. O medalu musiał zadecydować sędziowski fotofinisz.

W wyścigu kobiet na finiszu o złoty medal najlepsza okazała się para Ewa Wiśniewska i Joanna Czerwińska (OKS Warmia i Mazury), które pokonały koleżanki klubowe Martę Pekar i Barbarę Gromaszek. Brązowy medal wywalczyły Marta Skowron i Natalia Korc (Fizjotech Warszawa).