TKK Pacific MGKvis Norda Toruń wystartuje w Giro di Italia BIO Under 27, wyścig odbędzie się w dniach 12-21 czerwiec i składał będzie się z 9 etapów w sumie liczących 1297,2 km.

Do wyścigu zostało zaproszonych 21 ekip, a także siedem spoza Włoch: Argentyna, Niemcy, Kolumbia, Rosja, Wielka Brytania, Szwajcaria VC Mendrisio.

– Udział w tym wyścigu to wielkie wyróżnienie dla nas traktujemy go pod kątem szkoleniowym sam start pozwoli na zdobycie ogromnego doświadczenia, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak ciężki jest to wyścig a mój zespół obok Anglików będzie jednym z najmłodszych – powiedział Leszek Szyszkowski Dyrektor Sportowy TKK Pacific Toruń.

W wyścigu wystąpią Radosław Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Piotr Gawroński, Adam Adamkiewicz, Łukasz Owsian, Christopher Jory (Australia). Rezerwowi zawodnicy to: Kamil Śmigrowski, Przemysław Wódecki i Rafał Gorczyca.

Szanse na start w tym wyścigu ma jeszcze inny z Polaków Maciej Paterski ścigający się w Marchiol Pasta Montegrappa. Eliminacje dla zespołów włoskich trwały do końca kwietnia, po którym opublikowano ranking najlepszych 20 ekip. Spokojny mógł być jedynie toskański zespół Bedogni Grassi Natalini Gruppo Praga w których barwach w 2006 jechał zwycięzca Giro Under Dario Cataldo obecnie jeżdżący w barwa Quick Stepu.

Wyścig jest ogromną szansą dla kolarzy na pokazanie się i zdobycie kontraktu zawodowego z ekipami Pro Tour, które z uwagą będą obserwowały ten najważniejszy wyścig etapowy we Włoszech.