Alberto Contador (Astana) zwyciężył dzisiejszą jazdę indywidualną na czas i tym samym nie dał sobie odebrać zwycięstwa w wyścigu Pro Tour – Vuelta al Pais Vasco.

Pagórkowata trasa licząca 24 km odpowiadała Contadorowi, który z przewagą 22 sekund pokonał Antonio Coloma (Katusha), a trzeci był Samuel Sánchez (Euskaltel – Euskadi), który stracił 45 sekund do zwycięzcy.

Na mecie zadowolony Contador powiedział: „To niesamowite jak poprawiłem swoją jazdę na czas. Jeszcze dwa, trzy lata temu byłoby to niemożliwe. Jestem typowym góralem i teoretycznie nie powinienem być silny w jeździe na czas. Ta wygrana daje mi pewność siebie przed następnym ważnym celem jakim jest Tour de France”.

Klasyfikacja generalna wyścigu wygląda identycznie jak kolejność na dzisiejszej czasówce. Contador przed Colomem i Sanchezem.

Klasyfikację punktową wygrał Samuel Sanchez, punktową Egoi Martinez, górską Rein Taaramae, a najlepszą drużyną okazała się Caisse d’Epargne.