amstel-gold-race2

Lista startujących drużyn w 44 Amstel Gold Race została ostatecznie ustalona. Wystartują 24 zespoły.

W niedzielę 19.04 na starcie Amstel Gold Race stanie 192 zawodników. Drużyny z dwunastu różnych krajów i ich faworyci to:

Holandia:
Rabobank: Robert Gesink, Juan Antonio Flecha i Nick Nuyens.
Vacansoleil: Matteo Carrara, Bjorn Leukemans i Clement Lhotellerie.
Skil-Shimano: Jonathan Hivert, Theo Eltink i Koen de Kort.

Belgia:
Quick Step: Sylvain Chavanel, Carlos Barredo i Allan Davis.
Silence-Lotto: Philippe Gilbert, Thomas Dekker i Jurgen Vandenbroeck.
Landbouwkrediet-Colnago: Bert De Waele, Dirk Bellemakers i Bert Scheirlinckx.
Topsport Vlaanderen: Preben Van Hecke, Johan Coenen i Ben Hermans.

Dania:
Team Saxo Bank: Frank oraz  Andy Schleck i Karsten Kroon.

Niemcy:
Team Milram: Gerald Ciolek, Fabian Wegmann i Niki Terpstra.

Francja:
AG2R La Mondiale: Alexander Efimkin, Rinaldo Nocentini i Martin Elmiger.
Bbox Bouygues Telecom: Laurent Lefevre, Matthieu Sprick i Yohann Gene.
Cofidis: Bingen Fernandez, Nico Sijmens i Leonardo Duque.
La Francaise des Jeux: Sandy Casar, Jussi Veikkanen i Gianni Meersman.

Włochy:
Lampre-NGC: Damiano Cunego, Enrico Gasparotto i Francesco Gavazzi.
Liquigas: Roman Kreuziger, Alexandre Kushynski i Frederik Willems.

Kazachstan:
Astana: Assan Basayev, Chris Horner i Maxim Inglinski.

Rosja:
Team Katusha: Sergei Ivanov, Christian Pfannberger i Alexandre Botcharov.

Hiszpania:
Caisse d’Epargne: Alejandro Valverde, Oscar Pereiro i Luis Pasamontes.
Euskaltel-Euskadi: Samuel Sanchez, Inigo Landaluze i Egoi Martinez.
Fuji-Servetto: David de la Fuente, Juan Jose Cobo i Daniele Nardello.

Stany Zjednoczone:
Team Columbia-High Road:  Kim Kirchen, Michael Rogers i Tony Martin.
Garmin-Slipstream: Martijn Maaskant, Ryder Hesjedal i Ricardo van der Velde.

Wenezuela:
Serramenti PVC Diquigiovanni: Davide Rebellin, Michele Scarponi, Alessandro Bertolini.

Szwajcaria:
Cervélo Test Team: Heinrich Hausler, Andreas Klier i Xavier Florencio.