sanchez-luis-leon-na-podium-paryz-nicea

Hiszpan Luis Leon Sanchez z ekipy Caisse d’Epargne w końcowej klasyfikacji wyprzedził luksemburczyka Franka Schleka (Team Saxo Bank) oraz Sylvaina Chavanela (Quick Step). Alberto Contador ostatecznie był czwarty.

Ostatni etap wyścigu zwyciężył Hiszpan Antonio Coloma (Team Katusha). Uciekając przez sporą część etapu, Alberto Contador próbował zrehabilitować się za poprzedni nieudany dzień. Na etapie, na którym były trzy premie górskie pierwszej kategorii nie zdołał jednak na tyle „odskoczyć” aby zwyciężyć etap i wyścig.

Zwycięzca wyścigu Luis Leon Sanchez w zeszłorocznej edycji wyścigu zajął trzecią pozycję. Tym razem wspaniałą dyspozycją dowiódł,  że będzie liczył się w tym sezonie.