fot. Tour of Austria

Alexey Lutsenko (Astana) po niemal całodniowej ucieczce wygrał szósty etap wyścigu Tour of Austria. Dziesiąty finiszował Paweł Cieślik z drużyny CCC Sprandi Polkowice. 

Szósty etap wyścigu Tour of Austria z Knittelfeld do Wenigzell liczył 167,4 km. Na trasie znajdowały się trzy oznaczone podjazdy – kolejno pierwszej, drugiej i trzeciej kategorii.

Na początku etapu od peletonu oderwała się duża grupa dwudziestu pięciu kolarzy. Na podjeździe pierwszej kategorii Schanzsattel zredukowała się najpierw do dziewięciu zawodników, a potem na czele jechali tylko Matej Mohoric (Bahrain-Merida) oraz Alexey Lutsenko (Astana). Za ich plecami tworzyło się wiele różnych grupek.

Przez długi czas utrzymywała się w wyścigu następująca sytuacja: na czele jechali Mohoric i Lutsenko, a za nimi goniąca szóstka. Ta sześcioosobowa grupa miała z kolei kilka minut przewagi nad peletonem.

10 kilometrów przed metą na czele wciąż znajdował słoweńsko-kazachski duet, a jadąca za nim grupka miała 3,5 minuty przewagi nad peletonem.

I taki układ utrzymał się do mety, zatem o etapowe zwycięstwo powalczyli Lutsenko i Mohoric. Kazachowi udało się pokonać mocnego od początku wyścigu Mohorica. Na trzecim miejscu przyjechał Christian Eiking Odd z Wanty-Groupe Gobert.

Pozycję lidera klasyfikacji generalnej utrzymał Ben Hermans (Israel Cycling Academy).

Wyniki szóstego etapu:

1 LUTSENKO Alexey Astana Pro Team 14 20 4:19:25
2 MOHORIC Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team 5 12 0:07
3 EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert 3 7 0:50
4 MORTON Lachlan Team Dimension Data 5 0:54
5 STERBINI Simone Bardiani – CSF 4 0:59
6 MADRAZO Ángel Delko Marseille Provence KTM 3 1:03
7 VAN AERT Wout Vérandas Willems-Crelan 2 1:38
8 ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels 1 2:12
9 CATALDO Dario Astana Pro Team 2:14
10 CIEŚLIK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
11 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic ,,
12 KING Benjamin Team Dimension Data ,,
13 DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan ,,
14 KREDER Michel Aqua Blue Sport ,,
15 GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg Santic ,,
16 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert ,,
17 VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
18 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij ,,
19 ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo ,,
20 GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij ,,
21 DE WITTE Mathias Vérandas Willems-Crelan ,,
22 PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
23 PADUN Mark Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
24 HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
25 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
26 MORENO Javier Delko Marseille Provence KTM ,,
27 CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport ,,
28 BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic ,,
29 NYCH Artem Gazprom-RusVelo ,,
30 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
31 SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice 2:24
32 MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
33 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
34 BALDAUF Sebastian WSA Pushbikers ,,
35 FOLIFOROV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
36 DÍAZ José Manuel Israel Cycling Academy ,,
37 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
38 PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
39 BURGER Sven Tirol Cycling Team 2:30
40 THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic ,,
41 DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert ,,
42 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 2:47
43 GOLČER Jure Adria Mobil ,,
44 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:42
45 NEUHAUSER Marcel Tirol Cycling Team 3:53
46 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
47 KUSZTOR Peter My Bike – Stevens 4:15
48 RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 5:27
49 VAN ZYL Johann Team Dimension Data 8:10
50 LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo 8:12
51 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 9:01
52 GASPAROTTO Enrico Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
53 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
54 SIUTSOU Kanstantsin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
55 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM ,,
56 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM ,,
57 GROSELJ Ziga Adria Mobil ,,
58 KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice ,,
59 LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
60 DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
61 BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij ,,
62 ORSINI Umberto Bardiani – CSF 12:56
63 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 13:40
64 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
65 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy ,,
66 KOZONCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo ,,
67 FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic 14:32
68 VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij ,,
69 KONING Peter Aqua Blue Sport ,,
70 LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan ,,
71 FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
72 STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice ,,
73 POLL Stefan WSA Pushbikers ,,
74 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team Dimension Data ,,
75 WAEYTENS Zico Vérandas Willems-Crelan ,,
76 CUMMINGS Stephen Team Dimension Data ,,
77 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
78 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
79 BAJC Andi My Bike – Stevens ,,
80 THWAITES Scott Team Dimension Data ,,
81 MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
82 GATE Aaron Aqua Blue Sport ,,
83 LIVYNS Arjen Vérandas Willems-Crelan ,,
84 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert ,,
85 SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
86 NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
87 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij ,,
88 FILOSI Iuri Delko Marseille Provence KTM ,,
89 PEARSON Daniel Aqua Blue Sport ,,
90 ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo 14:51
91 CARDONA Julián Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
92 VERGAERDE Otto WSA Pushbikers 19:28
93 DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij ,,
94 REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij ,,
95 GAZVODA Gregor Adria Mobil ,,
96 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 20:17
97 MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM 20:35
98 CLARKE William Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 23:23
99 FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
100 ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team ,,
101 BOSMAN Patrick Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
102 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
103 KOROŠEC Rok My Bike – Stevens ,,
104 KNAPP Daniel Tirol Cycling Team ,,
105 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert ,,
106 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
107 SAVINI Daniel Bardiani – CSF ,,
108 STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic ,,
109 JARC Aljaz Adria Mobil ,,
110 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
111 SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
112 FENN Andrew Aqua Blue Sport ,,
113 OWEN Logan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
114 FIDLER Gerd My Bike – Stevens ,,
115 CANTY Brendan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
116 GRAF Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
117 NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
118 SALZMANN Jodok WSA Pushbikers ,,
119 MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 25:26
120 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 25:35
121 PORZNER Manuel Tirol Cycling Team 25:42
122 ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport 25:47
123 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
DNF FREIBERGER Markus Team Hrinkow Advarics Cycleang -4:19:25
DNF TRETTWER Helmut WSA Pushbikers ,,
DNF KUEN Maximilian My Bike – Stevens ,,

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 1 – HERMANS Ben Israel Cycling Academy 21:54:52
2 2 – PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:18
3 3 – CATALDO Dario Astana Pro Team 0:48
4 4 – SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic 0:53
5 5 – MORENO Javier Delko Marseille Provence KTM 0:54
6 6 – PADUN Mark Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:01
7 7 – ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels 1:12
8 12 ▲4 MADRAZO Ángel Delko Marseille Provence KTM 1:33
9 8 ▼1 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 1:45
10 9 ▼1 ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo 1:49
11 10 ▼1 BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic 2:02
12 11 ▼1 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 2:45
13 13 – CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport 3:04
14 15 ▲1 NYCH Artem Gazprom-RusVelo 3:22
15 14 ▼1 MEINTJES Louis Team Dimension Data 3:29
16 16 – ZEITS Andrey Astana Pro Team 3:40
17 17 – FOLIFOROV Alexander Gazprom-RusVelo 3:54
18 18 – BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil 4:51
19 19 – CIEŚLIK Paweł CCC Sprandi Polkowice 5:22
20 20 – DÍAZ José Manuel Israel Cycling Academy 5:56
21 21 – GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg Santic 6:42
22 22 – BALDAUF Sebastian WSA Pushbikers 7:30
23 24 ▲1 THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic 7:47
24 25 ▲1 PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 8:13
25 23 ▼2 RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 10:38
26 28 ▲2 GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij 10:47
27 29 ▲2 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 10:49
28 27 ▼1 KUSZTOR Peter My Bike – Stevens 11:02
29 30 ▲1 DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert 11:17
30 31 ▲1 SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice 12:01
31 35 ▲4 MORTON Lachlan Team Dimension Data 12:56
32 33 ▲1 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 13:36
33 36 ▲3 VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team 15:44
34 37 ▲3 DE WITTE Mathias Vérandas Willems-Crelan 15:58
35 39 ▲4 LUTSENKO Alexey Astana Pro Team 16:35
36 42 ▲6 EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert 18:25
37 41 ▲4 KING Benjamin Team Dimension Data 19:50
38 43 ▲5 STERBINI Simone Bardiani – CSF 20:40
39 26 ▼13 CARDONA Julián Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 21:28
40 44 ▲4 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 22:58
41 32 ▼9 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 23:31
42 47 ▲5 DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan 24:01
43 54 ▲11 MOHORIC Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team 24:34
44 49 ▲5 NEUHAUSER Marcel Tirol Cycling Team 26:42
45 53 ▲8 GOLČER Jure Adria Mobil 27:23
46 55 ▲9 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 27:40
47 45 ▼2 GROSELJ Ziga Adria Mobil 29:17
48 38 ▼10 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij 30:33
49 50 ▲1 LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo 31:08
50 34 ▼16 MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM 31:27
51 61 ▲10 VAN AERT Wout Vérandas Willems-Crelan 31:29
52 40 ▼12 NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team 31:44
53 51 ▼2 KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice 32:42
54 46 ▼8 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 34:51
55 68 ▲13 KREDER Michel Aqua Blue Sport 35:02
56 57 ▲1 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 35:38
57 69 ▲12 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 37:02
58 48 ▼10 FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 37:11
59 58 ▼1 SIUTSOU Kanstantsin Bahrain Merida Pro Cycling Team 38:24
60 52 ▼8 ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo 38:40
61 62 ▲1 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 39:15
62 79 ▲17 BURGER Sven Tirol Cycling Team 39:25
63 64 ▲1 BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij 39:58
64 65 ▲1 VAN ZYL Johann Team Dimension Data 40:16
65 59 ▼6 ORSINI Umberto Bardiani – CSF 42:39
66 60 ▼6 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 44:18
67 74 ▲7 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 44:33
68 63 ▼5 PEARSON Daniel Aqua Blue Sport 45:05
69 76 ▲7 LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 45:10
70 70 – KOZONCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo 46:55
71 66 ▼5 LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan ,,
72 67 ▼5 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team Dimension Data 47:08
73 71 ▼2 CUMMINGS Stephen Team Dimension Data 48:52
74 73 ▼1 STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 49:58
75 77 ▲2 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 50:46
76 91 ▲15 DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 51:17
77 81 ▲4 FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic 51:46
78 82 ▲4 SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo 51:53
79 86 ▲7 BAJC Andi My Bike – Stevens 53:31
80 96 ▲16 GASPAROTTO Enrico Bahrain Merida Pro Cycling Team 54:40
81 90 ▲9 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 55:33
82 89 ▲7 FILOSI Iuri Delko Marseille Provence KTM 56:17
83 80 ▼3 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 57:13
84 92 ▲8 GATE Aaron Aqua Blue Sport 58:37
85 75 ▼10 CANTY Brendan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 59:06
86 93 ▲7 LIVYNS Arjen Vérandas Willems-Crelan 59:25
87 78 ▼9 SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels 1:00:04
88 94 ▲6 THWAITES Scott Team Dimension Data 1:00:06
89 95 ▲6 MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:00:08
90 88 ▼2 GAZVODA Gregor Adria Mobil 1:00:20
91 83 ▼8 NIV Guy Israel Cycling Academy 1:01:31
92 85 ▼7 CLARKE William Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:01:36
93 97 ▲4 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert 1:02:09
94 87 ▼7 SALZMANN Jodok WSA Pushbikers 1:02:48
95 100 ▲5 VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij 1:02:49
96 102 ▲6 KONING Peter Aqua Blue Sport 1:03:20
97 103 ▲6 POLL Stefan WSA Pushbikers 1:03:37
98 111 ▲13 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:05:55
99 99 – VERGAERDE Otto WSA Pushbikers 1:07:31
100 105 ▲5 DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij 1:10:40
101 98 ▼3 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 1:11:21
102 101 ▼1 ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team 1:11:51
103 116 ▲13 WAEYTENS Zico Vérandas Willems-Crelan 1:13:27
104 109 ▲5 REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij 1:14:01
105 104 ▼1 STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic 1:14:15
106 108 ▲2 JARC Aljaz Adria Mobil 1:17:42
107 106 ▼1 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 1:19:07
108 107 ▼1 ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport 1:19:55
109 110 ▲1 FIDLER Gerd My Bike – Stevens 1:19:56
110 112 ▲2 SAVINI Daniel Bardiani – CSF 1:20:49
111 114 ▲3 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 1:21:22
112 115 ▲3 FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels 1:22:17
113 113 – BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 1:23:12
114 117 ▲3 MARONESE Marco Bardiani – CSF 1:23:15
115 118 ▲3 KOROŠEC Rok My Bike – Stevens 1:24:32
116 119 ▲3 OWEN Logan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:28:25
117 120 ▲3 GRAF Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:29:04
118 122 ▲4 BOSMAN Patrick Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:30:43
119 121 ▲2 MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 1:31:34
120 123 ▲3 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:33:29
121 124 ▲3 FENN Andrew Aqua Blue Sport 1:33:52
122 125 ▲3 KNAPP Daniel Tirol Cycling Team 1:37:42
123 126 ▲3 PORZNER Manuel Tirol Cycling Team 1:45:27