fot. Tour de France

Irlandczyk Dan Martin (UAE Team Emirates) wygrał szósty etap wyścigu Tour de France z metą na słynnym Mûr de Bretagne. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej utrzymał Greg Van Avermaet (BMC). 

Podczas szóstego etapu Tour de France zawodnicy zawitali do kolarskiej Mekki, czyli na 2-kilometrowy podjazd Mûr de Bretagne (śr. nach. 6,9%, max. 10%), który pokonali dwukrotnie. „Alpe d`Huez Bretanii” był w pierwszym w tegorocznej edycji wyścigu finiszem na podjeździe. W sumie odcinek z Brestu do Mûr de Bretagne liczył 181 kilometrów.

Krótka historia tego podjazdu w Wielkiej Pętli pamięta, że faworytom do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zdarzało się tracić tam cenne sekundy. W tym gronie w 2011 roku znalazł się Bradley Wiggins, który linię mety przekroczył sześć sekund za Cadelem Evansem i Alberto Contadorem.

Ucieczkę dnia stworzyło pięciu kolarzy: Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert), Fabien GrellierDamien Gaudin (Direct Energie), Anthony Turgis (Cofidis) oraz Laurent Pichon (Fortuneo-Samsic).

Nieco ponad 100 kilometrów przed metą powiał mocny, boczny wiatr, z którego tradycyjnie postanowiła skorzystać drużyna Quick-Step Floors. W wyniku pracy Belgów podzielił się peleton, a różnica między dwiema grupami wynosiła około minuty. Sytuacja wróciła do normy przed miastem Carhaix.

Po zwycięstwie na lotnej premii samotnej akcji spróbował Damien Gaudin, ale jego akcja się nie powiodła. Natomiast w peletonie najszybszy okazał się tym razem Alexander Kristoff, drugi był Fernando Gaviria, a trzeci Peter Sagan.

Na początku pierwszego podjazdu pod Mûr de Bretagne uciekinierzy mieli pół minuty przewagi nad peletonem. Odjazd został skasowany przed szczytem, a premia górska padła łupem lidera klasyfikacji górskiej Tomsa Skujiņša.

Premię bonusową, czyli trzy sekundy do klasyfikacji generalnej wygrał próbujący atakować z peletonu Jack Bauer, drugi był Geraint Thomas, a trzeci Tomasz Marczyński. Aktywność Thomasa była związana z walką o żółtą koszulkę, która była dla niego realna po finiszu na Mûr de Bretagne.

6 kilometrów przed metą koło zmieniał lider Team Sunweb – Tom Dumoulin. Z kolei niemal w tym samym rower od klubowego kolegi Tony`ego Gallopina dostał Romain Bardet. Obaj dojechali do mety ze stratami, ale drużyna AG2R ma na osłodę drugie miejsce Pierre`a Latoura.

Tuż przed początkiem finiszu na Mûr de Bretagne na czele peletonu pracowała drużyna Sky. Wspierać ich próbowała zainteresowana pomocą Edvaldowi Boassonowi Hagenowi Dimension Data. Swego pilnowała również BORA-hansgrohe posyłając na czoło Daniela Ossa.

Jako pierwszy, 1100 metrów przed metą zaatakował Dan Martin. Irlandczyk we wspaniałym i pewnym stylu zmierzał na szczyt, nie dając się wyprzedzić nikomu z wielkich faworytów.

Wymagającą pod wieloma względami końcówkę znakomicie rozegrała BORA-hansgrohe. Piąty finiszował Rafał Majka, a obok niego jechał niezawodny Peter Sagan.

Wyniki szóstego etapu:

1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 4:13:43
2 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:01
3 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:03
4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:03
5 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:03
6 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:03
7 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:03
8 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:03
9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:03
10 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:03
11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:03
12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:03
13 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:03
14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:03
15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:03
16 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:03
17 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:06
18 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:08
19 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:11
20 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:12
21 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:12
22 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:12
23 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:12
24 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:12
25 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:12
26 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:12
27 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:12
28 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:12
29 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:12
30 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:12
31 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:12
32 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:16
33 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:31
34 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:31
35 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:31
36 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:31
37 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:41
38 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:43
39 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:43
40 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:43
41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:45
42 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:45
43 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:00:45
44 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:45
45 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:53
46 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:53
47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:58
48 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:58
49 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:04
50 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:05
51 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:01:16
52 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:01:16
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:01:23
54 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:01:23
55 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:01:23
56 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:23
57 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:58
58 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:02:00
59 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:02:00
60 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:02:00
61 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:02:14
62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:02:14
63 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:02:17
64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:02:17
65 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:17
66 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:17
67 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:02:17
68 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:17
69 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:02:17
70 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:02:17
71 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:17
72 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:02:17
73 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:02:17
74 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:02:17
75 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:17
76 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:17
77 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:02:17
78 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:02:29
79 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:02:29
80 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:03:07
81 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:07
82 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:03:07
83 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:03:07
84 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:09
85 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:03:09
86 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:03:27
87 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:03:28
88 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:28
89 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:38
90 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:03:44
91 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:03:44
92 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:59
93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:03:59
94 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:13
95 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:04:34
96 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:04:34
97 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:34
98 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:04:59
99 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto – Soudal 0:04:59
100 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:05:38
101 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:05:41
102 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:05:41
103 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:05:45
104 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:05:45
105 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:45
106 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:05:46
107 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:46
108 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:46
109 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:05:55
110 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:11
111 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:06:18
112 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:06:28
113 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:43
114 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:07:18
115 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:07:30
116 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:07:45
117 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:08:25
118 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:08:25
119 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:25
120 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:08:25
121 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:09:06
122 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:09:35
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:37
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:09:37
125 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:09:37
126 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:09:39
127 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:10:13
128 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:10:13
129 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:13
130 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:10:13
131 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:10:51
132 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:11:14
133 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:11:14
134 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:11:14
135 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:11:14
136 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:11:32
137 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:45
138 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:11:45
139 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:11:45
140 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:11:45
141 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:14:30
142 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:14:30
143 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:14:30
144 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:14:30
145 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:14:30
146 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:30
147 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:14:30
148 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:14:30
149 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:14:30
150 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:14:30
151 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:14:30
152 Marcel Kittel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:14:30
153 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:14:30
154 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:14:30
155 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:14:30
156 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:30
157 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:14:30
158 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:14:30
159 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:14:30
160 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:30
161 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:14:30
162 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:14:30
163 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:30
164 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:14:30
165 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:14:30
166 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:14:30
167 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:14:30
168 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:14:30
169 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:14:30
170 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:14:30

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 22:35:46
2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:03
3 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:05
4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:06
5 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:12
6 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:18
7 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:45
8 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:51
9 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:52
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:53
11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:53
12 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:55
13 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:02
14 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:01:02
15 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:01:03
16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:01:08
17 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:01:17
18 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:18
19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:01:23
20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:26
21 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:01:27
22 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:01:30
23 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:45
24 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:57
25 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:02
26 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:02:08
27 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:10
28 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:13
29 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:02:22
30 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:02:33
31 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:02:46
32 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:58
33 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:20
34 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:36
35 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:42
36 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:03:55
37 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:03:57
38 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:04:02
39 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:04:03
40 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:07
41 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:04:16
42 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:04:21
43 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:44
44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:04:55
45 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:05:00
46 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:05:09
47 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:05:44
48 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:05:50
49 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:05:59
50 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:59
51 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:06:03
52 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:06:12
53 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:06:27
54 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:06:32
55 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:06:35
56 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:06:58
57 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:07:29
58 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:07:49
59 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:07:53
60 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:59
61 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:07:59
62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:08:02
63 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:08:13
64 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:08:25
65 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:08:40
66 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:08:48
67 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:08:54
68 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:09:06
69 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:09:20
70 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:09:41
71 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:09:42
72 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:10:15
73 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:10:15
74 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:10:25
75 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:11:03
76 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:11:07
77 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:11
78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:11:19
79 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:11:25
80 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:11:28
81 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:11:44
82 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:11:52
83 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:12:18
84 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:12:35
85 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:12:39
86 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:12:39
87 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:12:49
88 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:12:57
89 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:25
90 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:13:27
91 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:13:31
92 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:13:42
93 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:13:44
94 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:13:45
95 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:14:06
96 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:14:11
97 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:15:05
98 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:15:33
99 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:15:33
100 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:15:43
101 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:15:45
102 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:16:01
103 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:16:10
104 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:16:13
105 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:16:52
106 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:17:06
107 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto – Soudal 0:17:21
108 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:17:34
109 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:40
110 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:17:42
111 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:18:25
112 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:18:58
113 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:19:24
114 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:20:08
115 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:21:05
116 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:21:08
117 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:21:41
118 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:21:44
119 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:22:33
120 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:22:38
121 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:23:08
122 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:23:18
123 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:23:27
124 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:23:47
125 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:23:47
126 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:23:51
127 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:24:18
128 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:24:36
129 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:24:59
130 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:25:15
131 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:25:45
132 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:25:51
133 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:26:03
134 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:26:06
135 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:26:12
136 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:27:06
137 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:27:28
138 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:27:51
139 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:28:33
140 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:28:39
141 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:29:15
142 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:30:03
143 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:30:48
144 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:31:11
145 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:31:43
146 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:31:45
147 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:32:48
148 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:33:16
149 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:33:55
150 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:34:10
151 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:34:16
152 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:34:34
153 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:34:52
154 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:34:56
155 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:35:20
156 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:35:33
157 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:35:33
158 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:36:14
159 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:36:30
160 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:36:44
161 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:37:17
162 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:37:34
163 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:38:30
164 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:38:43
165 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:39:38
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:39:49
167 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:41:21
168 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:42:25
169 Marcel Kittel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:43:36
170 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:57:39