fot. lotto Thuringen Ladies Tour

Zwycięstwem Lisy Brennauer (Wiggle High5) zakończył się czwarty etap Lotto Thuringen Ladies Tour. Liderką pozostała Coryn Rivera (Sunweb).

Czwarty etap niemieckiego wyścigu rozpoczynał się i kończył w miejscowości Gera i liczył 118 kilometrów. Do głosu ponownie dojść miały sprinterki.

Co ciekawe, już na samym początku na ataki zdecydowały się liderki. Szybko od peletonu oderwała się bowiem kilkunastoosobowa grupka w składzie Lisa Brennauer (Wiggle High5), Lucinda Brand, Liane Lippert, Floortje Mackaij, Coryn Rivera (Sunweb), Alice Barnes (Canyon – SRAM), Eugenia Bujak (BTC City), Tylor Wiles, Eva Buurman, Kathrin Hammes (Trek – Drops), Gabriele Pilote – Fortin (WNT – Rotor), Katarzyna Wilkos (Mat-Atom), Aude Biannic i Małgorzata Jasińska (Movistar). Przewaga uciekinierek szybko urosła do kilku minut, co zapowiadało ich skuteczną akcję.

Sytuacja bardzo długo, jak na kobiece wyścigi, nie ulegała zmianie. Dopiero około 30 kilometrów przed kreską czołowa grupa się podzieliła. Wówczas na czele utrzymało się już zaledwie 5 zawodniczek – Brand, Lippert, Barnes, Buurman, Biannic. Sytuacja była jednak dynamiczna. 10 kilometrów przed metą na czele utrzymywały się już jedynie Lucinda Brand i Alice Barnes, do których później dołączyła jeszcze Emilia Fahlin (Wiggle – High5).

Ostatecznie wszystkie akcje zostały skasowane 3 kilometry przed metą, a o wszystkim zdecydował sprint z peletonu. W nim najlepsza okazała się Lisa Brennauer. Druga była Ellen Van Dijk (Sunweb), a trzecia Elena Checchini (Canyon – Sram). Koszulkę liderki utrzymała za to Coryn Rivera.

Czwarte miejsce wywalczyła Eugenia Bujak, która od tego sezonu jeździ w barwach Słowenii. Po raz kolejny w TOP 10 przyjechała Małgorzata Jasińska i w generalce plasuje się na siódmej pozycji.

Wyniki czwartego etapu:

1 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 2:54:33
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
3 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:00
4 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
5 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
6 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
7 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:00
8 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:00
9 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:00
10 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
11 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
12 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
13 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:00
14 Beate Zanner (GER) 0:00:00
15 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
16 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:00
17 Demi Vollering (Ned) 0:00:00
18 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:00
19 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
20 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:00
21 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:00
22 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:05
23 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
24 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:05
25 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:05
26 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:00:05
27 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
28 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:05
29 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:05
30 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:05
31 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:00:05
32 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:05
33 Carolin Schiff (GER) 0:00:05
34 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:05
35 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:05
36 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:05
37 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:05
38 Aurela Nerlo (Pol) 0:00:05
39 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:05
40 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
41 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:05
42 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:05
43 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:05
44 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:00:05
45 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:05
46 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:05
47 Monika Brzezna (Pol) 0:00:05
48 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:05
49 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:05
50 Jutta Stienen (SUI) 0:00:33
51 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:00:39
52 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:41
53 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:00:41
54 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:41
55 Gudrun Stock (GER) 0:09:47
56 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:09:47
57 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:47
58 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:47
59 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:47
60 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:09:47
61 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:09:47
62 Eva Luca (GER) 0:09:47
63 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:09:47
64 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:47
65 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:09:47
66 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:09:47
67 Fabienne Buri (SUI) 0:09:47
68 Michelle Andres (SUI) 0:09:47
69 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:09:47
70 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:09:47
71 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:09:47
72 Marta Lach (Pol) 0:09:47
73 Femke Markus (Ned) 0:09:47
74 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:09:47
75 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:09:47
76 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:09:47
77 Nicole Steigenga (Ned) 0:09:47
78 Karolina Sowa (Pol) 0:09:47
79 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:09:47
80 Ingvild Gåskjenn (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:09:47
81 Paulien Koster (Ned) 0:09:47
82 Vera Adrian (Nam) 0:09:47
83 Loes Adegeest (Ned) 0:09:47
84 Carolin Dietmann (GER) 0:09:47
85 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:20:15
86 Martina Weiss (SUI) 0:20:15
87 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:20:15
88 Annina Jenal (AUT) 0:20:15
89 Polina Kirillova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:20:15
90 Karina Birkenes (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:20:15
91 Hanneke De Goeje (Ned) 0:24:00
92 Roos Hoogeboom (Ned) 0:24:00
DNF Viktoriia Vinogradova (Rus) Nationalmannschaft Russland
DNF Nynke Pellikaan (Ned)

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 12:14:10
2 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:06
3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:16
4 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:21
5 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:22
6 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:26
7 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:30
8 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:31
9 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:35
10 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:36
11 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:39
12 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:39
13 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:39
14 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:41
15 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:44
16 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:44
17 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:44
18 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:45
19 Demi Vollering (Ned) 0:00:46
20 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:46
21 Beate Zanner (GER) 0:00:46
22 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:48
23 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:48
24 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:49
25 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:51
26 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:51
27 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:51
28 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:56
29 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:57
30 Carolin Schiff (GER) 0:00:57
31 Aurela Nerlo (Pol) 0:00:59
32 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:02
33 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:02
34 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:02
35 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:01:03
36 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:03:50
37 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:56
38 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:04:07
39 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:07
40 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:04:18
41 Monika Brzezna (Pol) 0:04:47
42 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:06:45
43 Jutta Stienen (SUI) 0:07:26
44 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:10:26
45 Marta Lach (Pol) 0:10:33
46 Carolin Dietmann (GER) 0:10:41
47 Karolina Sowa (Pol) 0:10:44
48 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:11:07
49 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:12:10
50 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:14:07
51 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing 0:16:39
52 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:17:11
53 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:17:17
54 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:17:51
55 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:19:58
56 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:21:36
57 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:22:29
58 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:22:34
59 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:24:05
60 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:24:34
61 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:26:09
62 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:26:55
63 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:26:57
64 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:26:59
65 Polina Kirillova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:27:50
66 Roos Hoogeboom (Ned) 0:28:10
67 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:28:18
68 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:29:42
69 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:29:45
70 Paulien Koster (Ned) 0:29:47
71 Eva Luca (GER) 0:29:50
72 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:30:13
73 Nicole Steigenga (Ned) 0:33:49
74 Michelle Andres (SUI) 0:33:53
75 Vera Adrian (Nam) 0:33:53
76 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:33:59
77 Ingvild Gåskjenn (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:33:59
78 Gudrun Stock (GER) 0:35:42
79 Karina Birkenes (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:38:36
80 Annina Jenal (AUT) 0:40:18
81 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:41:19
82 Femke Markus (Ned) 0:42:52
83 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:42:58
84 Loes Adegeest (Ned) 0:43:52
85 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:43:58
86 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:50:09
87 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:50:49
88 Fabienne Buri (SUI) 0:51:01
89 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:51:31
90 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:54:20
91 Martina Weiss (SUI) 1:02:46
92 Hanneke De Goeje (Ned) 1:10:55