fot. Giro d`Italia

Kolarz Bahrain-Merida był najszybszy po pokonaniu współuciekiniera Nico Denza (AG2R La Mondiale). Liderem pozostał Simon Yates (Mitchelton-Scott), a duże straty poniósł jego kolega z ekipy Esteban Chaves.

Po dniu odpoczynku kolarze mieli do pokonania aż 239km z Penne do Gualdo Tadino. Najcięższy podjazd, oznaczony drugą kategorią Fonte della Creta, czekał na samym początku. Potem było nieco lżej, ale miejsc do odcinku zdecydowanie brakowało.

Już na samym początku doszło do małego trzęsienia ziemi. Peleton najpierw odpuścił ucieczkę kilkunastu zawodników, ale na wspinaczce pod Fonte della Creta problemy miał chory Esteban Chaves (Mitchelton-Scott). Gdy rywale zorientowali się, że wicelider „spłynął” z grupy, natychmiast podkręcili tempo i urwali Kolumbijczyka. Przyspieszenie sprawiło, że kontakt z peletonem stracił też m.in. zwycięzca dwóch etapów Elia Viviani (Quick-Step Floors).

Po długiej walce pociągów – w peletonie LottoNL-Jumbo i Team Sky, a w grupie goniącej Mitchelton-Scott i Quick-Step Floors – strata jadącego w niebieskiej koszulce Chavesa przekroczyła 3 minuty i stało się jasne, że jest to nie do odrobienia. W międzyczasie liderzy dojechali do lotnej premii, na której obejrzeliśmy walkę… Simona Yatesa (Mitchelton-Scott) i Thibaut Pinot (Groupama-FDJ). Brytyjczyk pokonał Francuza i w ten sposób zyskał 3 sekundy bonifikaty.

Na premii trzeci był Marco Frapporti (Androni Giocatolli-Sidermec Botecchia). Włoch wykorzystał krótkie rozluźnienie i rozpoczął samotną ucieczkę szybko zyskując prawie 3 minuty przewagi. Przez dłuższy czas nic się nie działo (warto odnotować, że zupełnie popsuła się pogoda i zaczął padać deszcz), ale niewiele ponad 40km przed finiszem kontrę z peletonu przeprowadził Davide Villella (Astana). Po chwili za Włochem skoczył Matej Mohorić (Bahrain-Merida).

Para ładnie współpracowała i dogoniła zmęczonego Frapportiego niecały kilometr przed szczytem premii górskiej Annifo. Mohorić i Villella bez trudu minęli samotnego kolarza Androni, ale na linii premii mieli zaledwie 28 sekund przewagi nad rwącą się grupą, z której tym razem odjeżdżali Nico Denz (Ag2r La Mondiale), Sergio Henao (Team Sky) i Alessandro de Marchi (BMC Racing Team).

Mokre zjazdy z premii górskiej poprowadzone po asfalcie fatalnej jakości wprowadziły ogromny chaos – Mohorić zostawił Villellę, Denz Henao i De Marchiego, a Richard Carapaz (Movistar) musiał przyjmować rower od Rubena Fernandeza. Grupa lidera wyścigu wyraźnie zmalała. 18km przed metą kraksę zaliczył obrońca tytułu Tom Dumoulin (Team Sunweb). Po kilku nerwowych minutach Holender wrócił jednak do grupy lidera.

Wspomniany chaos i nieco ostrożniejsza jazda liderów klasyfikacji generalnej przyniosła spory skok przewagi trójki liderów – Mohorić, Villella, Denz – do 1’20”. Około 20 sekund tracili za to Henao i De Marchi, co oznaczało, że Kolumbijczyk mógł liczyć na zyski w „generalce”. 13km przed finiszem Mohorić znowu wykorzystał zjazdy i rozerwał czołówkę – Denz dogonił rywala na krótkim „przegibku”, ale Villella miał już większe problemy.

5km przed metą peleton prowadzony przez „pociągi” Katusha-Alpecin i BORA-hansgrohe dogonił Henao i De Marchiego. W zasięgu wzroku grupy był też kolarz Astany, ale Denz i Mohorić nie dawali za wygraną – 55 sekund przewagi wyglądało bardzo dobrze dla uciekinierów.

Na ostatnim kilometrze Denz nie dał już zmiany Słoweńcowi. Próbował zaatakować 150m przed metą i nawet zrównał się z Mohoriciem, ale to kolarz Bahrain-Merida idealnie wyliczył sprint i cieszył się z sukcesu. Na trzecim miejscu z peletonu finiszował Sam Bennett (BORA-hansgrohe).

Wyniki:

 

 

Kolarz Ekipa Czas Bonif. Strata
1 SLO MOHORIC Matej BAHRAIN – MERIDA 6h 04’ 52” 0’ 10” 0’ 00”
2 GER DENZ Nico AG2R LA MONDIALE 6h 04’ 52” 0’ 06” 0’ 00”
3 IRL BENNETT Sam BORA – HANSGROHE 6h 05’ 26” 0’ 04” 0’ 34”
4 ITA BATTAGLIN Enrico TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 05’ 26” 0’ 34”
5 ITA BALLERINI Davide ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 05’ 26” 0’ 01” 0’ 34”
6 DEN SCHMIDT Mads Wurtz TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 05’ 26” 0’ 34”
7 ITA GAVAZZI Francesco ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 05’ 26” 0’ 34”
8 COL PANTANO GOMEZ Jarlinson TREK – SEGAFREDO 6h 05’ 26” 0’ 34”
9 ITA BRAMBILLA Gianluca TREK – SEGAFREDO 6h 05’ 26” 0’ 34”
10 POR GONCALVES Jose’ TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 05’ 26” 0’ 34”
11 USA KING Benjamin TEAM DIMENSION DATA 6h 05’ 26” 0’ 34”
12 ITA MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
13 ITA VISCONTI Giovanni BAHRAIN – MERIDA 6h 05’ 26” 0’ 34”
14 ITA TONELLI Alessandro BARDIANI CSF 6h 05’ 26” 0’ 34”
15 GBR FROOME Chris TEAM SKY 6h 05’ 26” 0’ 34”
16 ECU CARAPAZ Richard MOVISTAR TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
17 GBR YATES Simon Philip MITCHELTON – SCOTT 6h 05’ 26” 0’ 03” 0’ 34”
18 NED DUMOULIN Tom TEAM SUNWEB 6h 05’ 26” 0’ 34”
19 ITA POZZOVIVO Domenico BAHRAIN – MERIDA 6h 05’ 26” 0’ 34”
20 NZL BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 05’ 26” 0’ 34”
21 NED POELS Wout TEAM SKY 6h 05’ 26” 0’ 34”
22 CAN WOODS Michael EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
23 NED OOMEN Sam TEAM SUNWEB 6h 05’ 26” 0’ 34”
24 AUT KONRAD Patrick BORA – HANSGROHE 6h 05’ 26” 0’ 34”
25 GER PFINGSTEN Christoph BORA – HANSGROHE 6h 05’ 26” 0’ 34”
26 COL BETANCUR Carlos MOVISTAR TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
27 IRL ROCHE Nicolas BMC RACING TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
28 FRA PINOT Thibaut GROUPAMA – FDJ 6h 05’ 26” 0’ 02” 0’ 34”
29 AUT PREIDLER Georg GROUPAMA – FDJ 6h 05’ 26” 0’ 34”
30 FRA GENIEZ Alexandre AG2R LA MONDIALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
31 ITA ARU Fabio UAE TEAM EMIRATES 6h 05’ 26” 0’ 34”
32 AUS DENNIS Rohan BMC RACING TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
33 AUS O’CONNOR Ben TEAM DIMENSION DATA 6h 05’ 26” 0’ 34”
34 COL HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY 6h 05’ 26” 0’ 34”
35 ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA P. ASTANA PRO TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
36 ITA FORMOLO Davide BORA – HANSGROHE 6h 05’ 26” 0’ 34”
37 ESP SANCHEZ Luis Leon ASTANA PRO TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
38 COL LOPEZ MORENO Miguel Angel ASTANA PRO TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
39 FRA JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
40 AUS HANSEN Adam James LOTTO SOUDAL 6h 05’ 26” 0’ 34”
41 GER SCHACHMANN Maximilian QUICK-STEP FLOORS 6h 05’ 26” 0’ 34”
42 ITA MASNADA Fausto ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 05’ 26” 0’ 34”
43 FRA CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
44 ITA ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES 6h 05’ 26” 0’ 34”
45 SLO POLANC Jan UAE TEAM EMIRATES 6h 05’ 26” 0’ 34”
46 SUI FRANKINY Kilian BMC RACING TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
47 ITA CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES 6h 05’ 26” 0’ 34”
48 FRA BIDARD François AG2R LA MONDIALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
49 NZL SCULLY Tom EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
50 ITA CAPECCHI Eros QUICK-STEP FLOORS 6h 05’ 26” 0’ 34”
51 ITA MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES 6h 05’ 26” 0’ 34”
52 RSA VENTER Jaco TEAM DIMENSION DATA 6h 05’ 26” 0’ 34”
53 ESP NIEVE ITURRALDE Mikel MITCHELTON – SCOTT 6h 05’ 26” 0’ 34”
54 FRA DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE 6h 05’ 26” 0’ 34”
55 ESP VENTOSO ALBERDI Francisco Jo BMC RACING TEAM 6h 05’ 26” 0’ 34”
56 ITA BOARO Manuele BAHRAIN – MERIDA 6h 05’ 26” 0’ 34”
57 ITA MOSCA Jacopo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 6h 05’ 26” 0’ 34”
58 ITA PUCCIO Salvatore TEAM SKY 6h 05’ 26” 0’ 34”
59 NED GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 05’ 26” 0’ 34”
60 AUS HAIG Jack MITCHELTON – SCOTT 6h 05’ 26” 0’ 34”
61 GER MARTIN Tony TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 05’ 26” 0’ 34”
62 BEL ARMEE Sander LOTTO SOUDAL 6h 05’ 51” 0’ 59”
63 USA BROWN Nathan EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 05’ 56” 01’ 04”
64 USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 05’ 56” 01’ 04”
65 ITA MORI Manuele UAE TEAM EMIRATES 6h 06’ 08” 01’ 16”
66 ITA CATTANEO Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 06’ 08” 01’ 16”
67 ITA VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 06’ 22” 01’ 30”
68 ITA DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM 6h 06’ 24” 01’ 32”
69 AUT GROSSSCHARTNER Felix BORA – HANSGROHE 6h 06’ 24” 01’ 32”
70 CZE HIRT Jan ASTANA PRO TEAM 6h 06’ 24” 01’ 32”
71 NED LAMMERTINK Maurits TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 07’ 17” 02’ 25”
72 ITA VILLELLA Davide ASTANA PRO TEAM 6h 07’ 21” 02’ 29”
73 GBR CARTHY Hugh John EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 09’ 47” 04’ 55”
74 EST KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 6h 10’ 13” 05’ 21”
75 COL TORRES AGUDELO Rodolfo Andre ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 10’ 37” 05’ 45”
76 SUI REICHENBACH Sébastien GROUPAMA – FDJ 6h 11’ 47” 06’ 55”
77 ESP DE LA PARTE Victor MOVISTAR TEAM 6h 11’ 47” 06’ 55”
78 BEL HERMANS Ben ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 13’ 02” 08’ 10”
79 LAT NEILANDS Krists ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 13’ 02” 08’ 10”
80 BEL CAMPENAERTS Victor LOTTO SOUDAL 6h 13’ 02” 08’ 10”
81 NED TEN DAM Laurens TEAM SUNWEB 6h 13’ 10” 08’ 18”
82 ITA NIBALI Antonio BAHRAIN – MERIDA 6h 13’ 22” 08’ 30”
83 ITA CICCONE Giulio BARDIANI CSF 6h 16’ 55” 12’ 03”
84 ITA FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 16’ 55” 12’ 03”
85 ESP PLAZA Ruben ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 16’ 55” 12’ 03”
86 LUX DIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO 6h 16’ 55” 12’ 03”
87 USA HAGA Chad TEAM SUNWEB 6h 19’ 51” 14’ 59”
88 NED BOUWMAN Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 20’ 18” 15’ 26”
89 FRA ELISSONDE Kenny TEAM SKY 6h 21’ 34” 16’ 42”
90 FRA ROY Jérémy GROUPAMA – FDJ 6h 21’ 34” 16’ 42”
91 ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM SKY 6h 23’ 15” 18’ 23”
92 ESP FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM 6h 23’ 15” 18’ 23”
93 COL QUINTANA Dayer MOVISTAR TEAM 6h 23’ 15” 18’ 23”
94 ESP PEDRERO Antonio MOVISTAR TEAM 6h 23’ 15” 18’ 23”
95 ITA SABATINI Fabio QUICK-STEP FLOORS 6h 30’ 17” 25’ 25”
96 BEL VLIEGEN Loïc BMC RACING TEAM 6h 30’ 17” 25’ 25”
97 ITA BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 6h 30’ 17” 25’ 25”
98 FRA ROUX Anthony GROUPAMA – FDJ 6h 30’ 17” 25’ 25”
99 BEL WELLENS Tim LOTTO SOUDAL 6h 30’ 17” 25’ 25”
100 KAZ ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM 6h 30’ 17” 25’ 25”
101 NED CURVERS Roy TEAM SUNWEB 6h 30’ 17” 25’ 25”
102 AUS HAMILTON Christopher TEAM SUNWEB 6h 30’ 17” 25’ 25”
103 ITA SBARAGLI Kristian ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 30’ 17” 25’ 25”
104 ITA TURRIN Alex WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 6h 30’ 17” 25’ 25”
105 FRA LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 6h 30’ 17” 25’ 25”
106 ARG SEPULVEDA Eduardo MOVISTAR TEAM 6h 30’ 17” 25’ 25”
107 SUI MORABITO Steve GROUPAMA – FDJ 6h 30’ 17” 25’ 25”
108 ITA BARBIN Enrico BARDIANI CSF 6h 30’ 17” 25’ 25”
109 FRA BONNET William GROUPAMA – FDJ 6h 30’ 17” 25’ 25”
110 ITA MAESTRI Mirco BARDIANI CSF 6h 30’ 17” 25’ 25”
111 ITA SENNI Manuel BARDIANI CSF 6h 30’ 17” 25’ 25”
112 GER KNEES Christian TEAM SKY 6h 30’ 17” 25’ 25”
113 BEL PLANCKAERT Baptiste TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 30’ 17” 25’ 25”
114 BEL VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL 6h 30’ 17” 25’ 25”
115 BEL VERVAEKE Louis TEAM SUNWEB 6h 30’ 17” 25’ 25”
116 CZE KREUZIGER Roman MITCHELTON – SCOTT 6h 30’ 17” 25’ 25”
117 NED VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 30’ 17” 25’ 25”
118 FRA SENECHAL Florian QUICK-STEP FLOORS 6h 30’ 17” 25’ 25”
119 FRA VENTURINI Clement AG2R LA MONDIALE 6h 30’ 17” 25’ 25”
120 ITA FONZI Giuseppe WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 6h 30’ 17” 25’ 25”
121 BEL FRISON Frederik LOTTO SOUDAL 6h 30’ 17” 25’ 25”
122 ITA VIVIANI Elia QUICK-STEP FLOORS 6h 30’ 17” 25’ 25”
123 AUS DOCKER Mitchell EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 30’ 17” 25’ 25”
124 NED HOFSTEDE Lennard TEAM SUNWEB 6h 30’ 17” 25’ 25”
125 NED LINDEMAN Bert-Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 30’ 17” 25’ 25”
126 COL ATAPUMA Jhon Darwin UAE TEAM EMIRATES 6h 30’ 17” 25’ 25”
127 RSA GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 6h 30’ 17” 25’ 25”
128 CZE STYBAR Zdenek QUICK-STEP FLOORS 6h 30’ 17” 25’ 25”
129 NED VAN POPPEL Danny TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 30’ 17” 25’ 25”
130 FRA CAVAGNA Rémi QUICK-STEP FLOORS 6h 30’ 17” 25’ 25”
131 GBR DOWSETT Alex TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 30’ 17” 25’ 25”
132 NOR LAENGEN Vegard Stake UAE TEAM EMIRATES 6h 30’ 17” 25’ 25”
133 NZL BEWLEY Sam MITCHELTON – SCOTT 6h 30’ 17” 25’ 25”
134 RSA MEINTJES Louis TEAM DIMENSION DATA 6h 30’ 17” 25’ 25”
135 COL CHAVES Jhoan Esteban MITCHELTON – SCOTT 6h 30’ 17” 25’ 25”
136 ITA MODOLO Sacha EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 30’ 17” 25’ 25”
137 RUS KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 30’ 17” 25’ 25”
138 BEL VAN HOECKE Gijs TEAM LOTTO NL – JUMBO 6h 30’ 17” 25’ 25”
139 ITA BERTAZZO Liam WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 6h 30’ 17” 25’ 25”
140 KAZ LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM 6h 30’ 17” 25’ 25”
141 BLR KIRYIENKA Vasil TEAM SKY 6h 30’ 17” 25’ 25”
142 RUS BELKOV Maxim TEAM KATUSHA ALPECIN 6h 30’ 17” 25’ 25”
143 DEN PEDERSEN Mads TREK – SEGAFREDO 6h 30’ 17” 25’ 25”
144 DEN MØRKØV Michael QUICK-STEP FLOORS 6h 30’ 17” 25’ 25”
145 DEN JUUL JENSEN Christopher MITCHELTON – SCOTT 6h 30’ 17” 25’ 25”
146 ITA COLEDAN Marco WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 6h 35’ 06” 30’ 14”
147 ITA SIMION Paolo BARDIANI CSF 6h 35’ 06” 30’ 14”
148 AUS DEMPSTER Zakkari ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 35’ 06” 30’ 14”
149 IRL MULLEN Ryan TREK – SEGAFREDO 6h 35’ 06” 30’ 14”
150 RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques W TEAM DIMENSION DATA 6h 35’ 06” 30’ 14”
151 ALB ZHUPA Eugert WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 6h 35’ 06” 30’ 14”
152 DEN BAK YTTING Lars LOTTO SOUDAL 6h 35’ 06” 30’ 14”
153 ESP IRIZAR ARAMBURU Markel TREK – SEGAFREDO 6h 35’ 06” 30’ 14”
154 BEL VAN ASBROECK Tom EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 6h 35’ 06” 30’ 14”
155 DEN EG Niklas TREK – SEGAFREDO 6h 35’ 06” 30’ 14”
156 NED VAN POPPEL Boy TREK – SEGAFREDO 6h 35’ 06” 30’ 14”
157 GER SCHILLINGER Andreas BORA – HANSGROHE 6h 35’ 06” 30’ 14”
158 LUX DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM 6h 35’ 06” 30’ 14”
159 BEL ROELANDTS Jurgen BMC RACING TEAM 6h 35’ 06” 30’ 14”
160 ERI BERHANE Natnael TEAM DIMENSION DATA 6h 35’ 06” 30’ 14”
161 ESP ANTON HERNANDEZ Igor TEAM DIMENSION DATA 6h 35’ 06” 30’ 14”
162 ITA BENEDETTI Cesare BORA – HANSGROHE 6h 35’ 06” 30’ 14”
163 BEL DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL 6h 35’ 06” 30’ 14”
164 CAN BOIVIN Guillaume ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 35’ 06” 30’ 14”
165 SLO NOVAK Domen BAHRAIN – MERIDA 6h 35’ 06” 30’ 14”
166 ISR SAGIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY 6h 35’ 06” 30’ 14”
167 CAN TUFT Svein MITCHELTON – SCOTT 6h 35’ 06” 30’ 14”
168 ITA BONIFAZIO Niccolo’ BAHRAIN – MERIDA 6h 35’ 06” 30’ 14”
169 ITA ANDREETTA Simone BARDIANI CSF 6h 35’ 06” 30’ 14”

Klasyfikacja generalna:

Kolarz Ekipa Czas Strata
1 GBR YATES Simon Philip MITCHELTON – SCOTT 43h 42’ 38” 0’ 00”
2 NED DUMOULIN Tom TEAM SUNWEB 43h 43’ 19” 0’ 41”
3 FRA PINOT Thibaut GROUPAMA – FDJ 43h 43’ 24” 0’ 46”
4 ITA POZZOVIVO Domenico BAHRAIN – MERIDA 43h 43’ 38” 01’ 00”
5 ECU CARAPAZ Richard MOVISTAR TEAM 43h 44’ 01” 01’ 23”
6 NZL BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO 43h 44’ 14” 01’ 36”
7 AUS DENNIS Rohan BMC RACING TEAM 43h 44’ 46” 02’ 08”
8 ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA P. ASTANA PRO TEAM 43h 44’ 46” 02’ 08”
9 CAN WOODS Michael EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 43h 45’ 06” 02’ 28”
10 GBR FROOME Chris TEAM SKY 43h 45’ 08” 02’ 30”
11 AUT KONRAD Patrick BORA – HANSGROHE 43h 45’ 15” 02’ 37”
12 COL LOPEZ MORENO Miguel Angel ASTANA PRO TEAM 43h 45’ 15” 02’ 37”
13 AUS O’CONNOR Ben TEAM DIMENSION DATA 43h 45’ 17” 02’ 39”
14 ITA ARU Fabio UAE TEAM EMIRATES 43h 45’ 17” 02’ 39”
15 COL BETANCUR Carlos MOVISTAR TEAM 43h 45’ 27” 02’ 49”
16 NED OOMEN Sam TEAM SUNWEB 43h 45’ 35” 02’ 57”
17 COL HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY 43h 45’ 55” 03’ 17”
18 GER SCHACHMANN Maximilian QUICK-STEP FLOORS 43h 46’ 18” 03’ 40”
19 FRA GENIEZ Alexandre AG2R LA MONDIALE 43h 46’ 53” 04’ 15”
20 POR GONCALVES Jose’ TEAM KATUSHA ALPECIN 43h 47’ 13” 04’ 35”
21 ESP NIEVE ITURRALDE Mikel MITCHELTON – SCOTT 43h 47’ 50” 05’ 12”
22 ITA FORMOLO Davide BORA – HANSGROHE 43h 48’ 30” 05’ 52”
23 NED POELS Wout TEAM SKY 43h 48’ 37” 05’ 59”
24 ITA CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES 43h 53’ 31” 10’ 53”
25 ITA MASNADA Fausto ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 43h 54’ 15” 11’ 37”
26 FRA CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE 43h 56’ 11” 13’ 33”
27 ESP SANCHEZ Luis Leon ASTANA PRO TEAM 43h 57’ 27” 14’ 49”
28 ITA BRAMBILLA Gianluca TREK – SEGAFREDO 43h 57’ 55” 15’ 17”
29 ITA ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES 43h 58’ 21” 15’ 43”
30 SUI REICHENBACH Sébastien GROUPAMA – FDJ 43h 59’ 35” 16’ 57”
31 AUS HAIG Jack MITCHELTON – SCOTT 44h 03’ 15” 20’ 37”
32 FRA DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE 44h 03’ 58” 21’ 20”
33 SLO POLANC Jan UAE TEAM EMIRATES 44h 05’ 51” 23’ 13”
34 AUT PREIDLER Georg GROUPAMA – FDJ 44h 06’ 10” 23’ 32”
35 EST KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM 44h 06’ 21” 23’ 43”
36 ITA MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE 44h 07’ 02” 24’ 24”
37 SLO MOHORIC Matej BAHRAIN – MERIDA 44h 07’ 03” 24’ 25”
38 BEL HERMANS Ben ISRAEL CYCLING ACADEMY 44h 07’ 58” 25’ 20”
39 COL CHAVES Jhoan Esteban MITCHELTON – SCOTT 44h 08’ 04” 25’ 26”
40 NED GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO 44h 09’ 38” 27’ 00”
41 NED LAMMERTINK Maurits TEAM KATUSHA ALPECIN 44h 11’ 38” 29’ 00”
42 USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 44h 13’ 09” 30’ 31”
43 USA KING Benjamin TEAM DIMENSION DATA 44h 13’ 09” 30’ 31”
44 RSA MEINTJES Louis TEAM DIMENSION DATA 44h 13’ 16” 30’ 38”
45 COL PANTANO GOMEZ Jarlinson TREK – SEGAFREDO 44h 13’ 33” 30’ 55”
46 ITA CAPECCHI Eros QUICK-STEP FLOORS 44h 16’ 14” 33’ 36”
47 CZE HIRT Jan ASTANA PRO TEAM 44h 16’ 50” 34’ 12”
48 NED TEN DAM Laurens TEAM SUNWEB 44h 17’ 06” 34’ 28”
49 AUT GROSSSCHARTNER Felix BORA – HANSGROHE 44h 17’ 31” 34’ 53”
50 FRA JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 44h 17’ 47” 35’ 09”
51 ITA VISCONTI Giovanni BAHRAIN – MERIDA 44h 17’ 53” 35’ 15”
52 IRL ROCHE Nicolas BMC RACING TEAM 44h 18’ 01” 35’ 23”
53 FRA ELISSONDE Kenny TEAM SKY 44h 18’ 22” 35’ 44”
54 ITA BOARO Manuele BAHRAIN – MERIDA 44h 19’ 51” 37’ 13”
55 ESP DE LA PARTE Victor MOVISTAR TEAM 44h 21’ 07” 38’ 29”
56 USA BROWN Nathan EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 44h 21’ 07” 38’ 29”
57 ITA CATTANEO Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 44h 22’ 05” 39’ 27”
58 ITA BATTAGLIN Enrico TEAM LOTTO NL – JUMBO 44h 23’ 41” 41’ 03”
59 FRA BIDARD François AG2R LA MONDIALE 44h 24’ 51” 42’ 13”
60 COL TORRES AGUDELO Rodolfo Andre ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 44h 25’ 07” 42’ 29”
61 CZE KREUZIGER Roman MITCHELTON – SCOTT 44h 25’ 20” 42’ 42”
62 BEL ARMEE Sander LOTTO SOUDAL 44h 26’ 11” 43’ 33”
63 ITA CICCONE Giulio BARDIANI CSF 44h 27’ 57” 45’ 19”
64 ITA GAVAZZI Francesco ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 44h 33’ 26” 50’ 48”
65 ITA DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM 44h 34’ 18” 51’ 40”
66 GBR CARTHY Hugh John EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 44h 34’ 32” 51’ 54”
67 ESP PLAZA Ruben ISRAEL CYCLING ACADEMY 44h 34’ 52” 52’ 14”
68 GER PFINGSTEN Christoph BORA – HANSGROHE 44h 34’ 53” 52’ 15”
69 GER DENZ Nico AG2R LA MONDIALE 44h 36’ 31” 53’ 53”
70 BEL VERVAEKE Louis TEAM SUNWEB 44h 37’ 49” 55’ 11”
71 USA HAGA Chad TEAM SUNWEB 44h 38’ 07” 55’ 29”
72 ITA TONELLI Alessandro BARDIANI CSF 44h 41’ 14” 58’ 36”
73 COL ATAPUMA Jhon Darwin UAE TEAM EMIRATES 44h 41’ 19” 58’ 41”
74 NED BOUWMAN Koen TEAM LOTTO NL – JUMBO 44h 43’ 37” 1h 0’ 59”
75 ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM SKY 44h 44’ 00” 1h 01’ 22”
76 DEN SCHMIDT Mads Wurtz TEAM KATUSHA ALPECIN 44h 45’ 00” 1h 02’ 22”
77 ITA MORI Manuele UAE TEAM EMIRATES 44h 46’ 32” 1h 03’ 54”
78 AUS HANSEN Adam James LOTTO SOUDAL 44h 46’ 42” 1h 04’ 04”
79 BEL WELLENS Tim LOTTO SOUDAL 44h 48’ 30” 1h 05’ 52”
80 ITA PUCCIO Salvatore TEAM SKY 44h 50’ 16” 1h 07’ 38”
81 ITA BALLERINI Davide ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 44h 51’ 42” 1h 09’ 04”
82 FRA ROUX Anthony GROUPAMA – FDJ 44h 52’ 12” 1h 09’ 34”
83 KAZ ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM 44h 53’ 00” 1h 10’ 22”
84 ITA VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 44h 54’ 12” 1h 11’ 34”
85 ERI BERHANE Natnael TEAM DIMENSION DATA 44h 55’ 33” 1h 12’ 55”
86 ITA MARCATO Marco UAE TEAM EMIRATES 44h 56’ 06” 1h 13’ 28”
87 ITA SENNI Manuel BARDIANI CSF 44h 57’ 25” 1h 14’ 47”
88 SUI FRANKINY Kilian BMC RACING TEAM 44h 58’ 09” 1h 15’ 31”
89 GER MARTIN Tony TEAM KATUSHA ALPECIN 44h 58’ 56” 1h 16’ 18”
90 COL QUINTANA Dayer MOVISTAR TEAM 45h 0’ 37” 1h 17’ 59”
91 BEL VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL 45h 0’ 59” 1h 18’ 21”
92 LUX DIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO 45h 02’ 01” 1h 19’ 23”
93 RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques W TEAM DIMENSION DATA 45h 02’ 44” 1h 20’ 06”
94 ESP VENTOSO ALBERDI Francisco Jo BMC RACING TEAM 45h 02’ 54” 1h 20’ 16”
95 ITA VILLELLA Davide ASTANA PRO TEAM 45h 04’ 38” 1h 22’ 00”
96 IRL BENNETT Sam BORA – HANSGROHE 45h 05’ 31” 1h 22’ 53”
97 NZL SCULLY Tom EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 45h 07’ 00” 1h 24’ 22”
98 ITA NIBALI Antonio BAHRAIN – MERIDA 45h 08’ 27” 1h 25’ 49”
99 RSA VENTER Jaco TEAM DIMENSION DATA 45h 08’ 55” 1h 26’ 17”
100 FRA LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 45h 10’ 19” 1h 27’ 41”
101 FRA ROY Jérémy GROUPAMA – FDJ 45h 10’ 23” 1h 27’ 45”
102 LAT NEILANDS Krists ISRAEL CYCLING ACADEMY 45h 11’ 27” 1h 28’ 49”
103 DEN JUUL JENSEN Christopher MITCHELTON – SCOTT 45h 11’ 36” 1h 28’ 58”
104 DEN BAK YTTING Lars LOTTO SOUDAL 45h 11’ 38” 1h 29’ 00”
105 RSA GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 45h 11’ 58” 1h 29’ 20”
106 FRA CAVAGNA Rémi QUICK-STEP FLOORS 45h 12’ 14” 1h 29’ 36”
107 SUI MORABITO Steve GROUPAMA – FDJ 45h 12’ 23” 1h 29’ 45”
108 ITA FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 45h 13’ 55” 1h 31’ 17”
109 ESP PEDRERO Antonio MOVISTAR TEAM 45h 14’ 59” 1h 32’ 21”
110 ITA BENEDETTI Cesare BORA – HANSGROHE 45h 15’ 00” 1h 32’ 22”
111 CZE STYBAR Zdenek QUICK-STEP FLOORS 45h 17’ 44” 1h 35’ 06”
112 ESP FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM 45h 19’ 53” 1h 37’ 15”
113 FRA VENTURINI Clement AG2R LA MONDIALE 45h 20’ 09” 1h 37’ 31”
114 CAN BOIVIN Guillaume ISRAEL CYCLING ACADEMY 45h 20’ 53” 1h 38’ 15”
115 RUS BELKOV Maxim TEAM KATUSHA ALPECIN 45h 21’ 22” 1h 38’ 44”
116 ITA BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 45h 21’ 53” 1h 39’ 15”
117 BEL CAMPENAERTS Victor LOTTO SOUDAL 45h 22’ 14” 1h 39’ 36”
118 BEL VAN HOECKE Gijs TEAM LOTTO NL – JUMBO 45h 22’ 53” 1h 40’ 15”
119 GBR DOWSETT Alex TEAM KATUSHA ALPECIN 45h 23’ 09” 1h 40’ 31”
120 ITA MOSCA Jacopo WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 45h 23’ 18” 1h 40’ 40”
121 BLR KIRYIENKA Vasil TEAM SKY 45h 23’ 58” 1h 41’ 20”
122 NOR LAENGEN Vegard Stake UAE TEAM EMIRATES 45h 24’ 04” 1h 41’ 26”
123 ITA MODOLO Sacha EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 45h 24’ 30” 1h 41’ 52”
124 ARG SEPULVEDA Eduardo MOVISTAR TEAM 45h 24’ 39” 1h 42’ 01”
125 DEN EG Niklas TREK – SEGAFREDO 45h 25’ 19” 1h 42’ 41”
126 NED LINDEMAN Bert-Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO 45h 25’ 26” 1h 42’ 48”
127 ESP ANTON HERNANDEZ Igor TEAM DIMENSION DATA 45h 25’ 35” 1h 42’ 57”
128 RUS KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA ALPECIN 45h 27’ 26” 1h 44’ 48”
129 BEL PLANCKAERT Baptiste TEAM KATUSHA ALPECIN 45h 27’ 37” 1h 44’ 59”
130 NED VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO 45h 27’ 50” 1h 45’ 12”
131 BEL VLIEGEN Loïc BMC RACING TEAM 45h 27’ 57” 1h 45’ 19”
132 GER KNEES Christian TEAM SKY 45h 28’ 28” 1h 45’ 50”
133 AUS DOCKER Mitchell EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 45h 28’ 44” 1h 46’ 06”
134 DEN MØRKØV Michael QUICK-STEP FLOORS 45h 30’ 05” 1h 47’ 27”
135 AUS DEMPSTER Zakkari ISRAEL CYCLING ACADEMY 45h 30’ 36” 1h 47’ 58”
136 FRA BONNET William GROUPAMA – FDJ 45h 31’ 03” 1h 48’ 25”
137 ITA MAESTRI Mirco BARDIANI CSF 45h 31’ 57” 1h 49’ 19”
138 ITA SBARAGLI Kristian ISRAEL CYCLING ACADEMY 45h 32’ 34” 1h 49’ 56”
139 ESP IRIZAR ARAMBURU Markel TREK – SEGAFREDO 45h 32’ 50” 1h 50’ 12”
140 ITA ANDREETTA Simone BARDIANI CSF 45h 33’ 35” 1h 50’ 57”
141 ISR SAGIV Guy ISRAEL CYCLING ACADEMY 45h 34’ 14” 1h 51’ 36”
142 SLO NOVAK Domen BAHRAIN – MERIDA 45h 34’ 24” 1h 51’ 46”
143 ITA BONIFAZIO Niccolo’ BAHRAIN – MERIDA 45h 34’ 42” 1h 52’ 04”
144 NZL BEWLEY Sam MITCHELTON – SCOTT 45h 34’ 51” 1h 52’ 13”
145 FRA SENECHAL Florian QUICK-STEP FLOORS 45h 35’ 44” 1h 53’ 06”
146 ITA BARBIN Enrico BARDIANI CSF 45h 36’ 57” 1h 54’ 19”
147 KAZ LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM 45h 37’ 20” 1h 54’ 42”
148 ITA VIVIANI Elia QUICK-STEP FLOORS 45h 38’ 03” 1h 55’ 25”
149 NED VAN POPPEL Danny TEAM LOTTO NL – JUMBO 45h 38’ 54” 1h 56’ 16”
150 NED CURVERS Roy TEAM SUNWEB 45h 39’ 12” 1h 56’ 34”
151 ITA SABATINI Fabio QUICK-STEP FLOORS 45h 39’ 37” 1h 56’ 59”
152 BEL DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL 45h 40’ 13” 1h 57’ 35”
153 BEL ROELANDTS Jurgen BMC RACING TEAM 45h 40’ 35” 1h 57’ 57”
154 IRL MULLEN Ryan TREK – SEGAFREDO 45h 40’ 44” 1h 58’ 06”
155 DEN PEDERSEN Mads TREK – SEGAFREDO 45h 42’ 15” 1h 59’ 37”
156 AUS HAMILTON Christopher TEAM SUNWEB 45h 42’ 37” 1h 59’ 59”
157 BEL VAN ASBROECK Tom EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE 45h 44’ 01” 2h 01’ 23”
158 BEL FRISON Frederik LOTTO SOUDAL 45h 44’ 11” 2h 01’ 33”
159 NED HOFSTEDE Lennard TEAM SUNWEB 45h 45’ 21” 2h 02’ 43”
160 LUX DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM 45h 45’ 37” 2h 02’ 59”
161 GER SCHILLINGER Andreas BORA – HANSGROHE 45h 45’ 56” 2h 03’ 18”
162 ITA TURRIN Alex WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 45h 47’ 00” 2h 04’ 22”
163 ITA BERTAZZO Liam WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 45h 50’ 41” 2h 08’ 03”
164 NED VAN POPPEL Boy TREK – SEGAFREDO 45h 53’ 30” 2h 10’ 52”
165 ITA SIMION Paolo BARDIANI CSF 45h 54’ 35” 2h 11’ 57”
166 ITA COLEDAN Marco WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 45h 55’ 43” 2h 13’ 05”
167 CAN TUFT Svein MITCHELTON – SCOTT 45h 56’ 43” 2h 14’ 05”
168 ALB ZHUPA Eugert WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 45h 56’ 57” 2h 14’ 19”
169 ITA FONZI Giuseppe WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 46h 05’ 18” 2h 22’ 40”