Fot. Movistar

37-letni Alejandro Valverde (Movistar), który jeszcze kilka miesięcy temu nie był pewien, czy zdoła wrócić do ścigania po poważnej kraksie w Tour de France 2017, wygrał drugi etap wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.  

Drugi etap z Bétery do Albuixech liczył 154 kilometry i zawierał aż pięć górskich premii, w tym dwie pierwszej kategorii. Szczyt ostatniej z nich, El Garbi, znajdował się 31 kilometrów przed metą.

Ucieczkę dnia stworzyło pięciu kolarzy: Bryan Nauleau (Direct Energie), Garikoitz Bravo (Euskadi-Murias), Mathias Van Gompel (Sport Vlaanderen – Baloise), Jesus Alberto Rubio (Inteja Dominican Cycling Team) oraz Jon Ander Insausti (Fundación Euskadi).

35 kilometrów przed metą peleton prowadzony przez drużynę Sky z Michałem Kwiatkowskim, który wykonywał pracę dla Wouta Poelsa, doścignął harcowników.

Z głównej grupy jako pierwszy zaatakował zwycięzca Critérium du Dauphiné 2017 Jakob Fuglsang (Astana). Natychmiast doskoczył do niego właściciel numeru jeden na koszulce, Alejandro Valverde (Movistar).

Duńsko-hiszpański duet kreskę oznaczającą górską premię przekroczył z przewagą około 20 sekund, a na zjeździe Fuglsang zyskał kolegę z drużyny – Luisa Leona Sancheza.

Trio Fuglsang-Sanchez-Valverde współpracowało bardzo efektywnie. Pięć kilometrów przed metą przewaga nad niewielką grupą goniącą, w której większą część pracy wykonywała ekipa Sky, wynosiła 28 sekund.

Małemu peletonowi nie udało się dogonić uciekających kolarzy, którzy rozegrali między sobą sprint. Mimo liczebnej przewagi Astany, szybkością i sprytem popisał się Valverde, notując pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018. Lu Lu Sanchez musi zadowolić się drugim miejscem, a Fuglsang trzecim.

Zwycięzcą pierwszego etapu był Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo). Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski (Team Sky), który zajął siódme miejsce.

Wyniki drugiego etapu:

1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 3:53:55
2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:00:00
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:01
4 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 0:00:20
5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:20
6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:00:20
7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:00:20
8 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
9 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:20
10 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:00:21
11 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:21
12 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:21
13 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:21
14 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott 0:00:21
15 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 0:00:21
16 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:00:21
17 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:21
18 David De La Cruz (Spa) Team Sky 0:00:21
19 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 0:00:21
20 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:00:22
21 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo 0:00:22
22 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice 0:00:22
23 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:22
24 Jaime Roson (Spa) Movistar Team 0:00:23
25 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team 0:00:24
26 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:02:29
27 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH 0:02:29
28 Miguel Angel Ballesteros (Spa) Polartec-Kometa 0:02:29
29 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH 0:02:29
30 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:02:29
31 Michel Ries (Lux) Polartec-Kometa 0:02:29
32 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 0:02:29
33 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:02:29
34 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:29
35 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH 0:02:29
36 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:02:29
37 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:02:30
38 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:30
39 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team 0:02:30
40 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:30
41 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:02:30
42 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:30
43 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:30
44 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:02:30
45 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team 0:02:30
46 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:02:30
47 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team 0:02:30
48 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:02:31
49 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 0:02:31
50 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:02:31
51 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:02:31
52 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 0:02:31
53 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 0:02:31
54 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 0:02:31
55 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:31
56 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 0:02:31
57 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:02:32
58 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:02:32
59 Rein Taaram_e (Est) Direct Energie 0:02:32
60 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:32
61 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:32
62 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin 0:02:33
63 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:02:33
64 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:33
65 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:02:33
66 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:02:33
67 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH 0:02:33
68 Aleander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:02:33
69 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:02:34
70 Jose Joao Pimienta Costa Mendes (Por) Burgos BH 0:02:34
71 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:34
72 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:02:34
73 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:02:34
74 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:02:34
75 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:02:35
76 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:02:35
77 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:02:35
78 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:02:35
79 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:02:35
80 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:02:35
81 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:35
82 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy 0:02:35
83 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:02:36
84 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:02:36
85 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:36
86 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice 0:02:36
87 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:02:36
88 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:02:37
89 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:02:37
90 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:02:37
91 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo 0:02:37
92 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 0:02:37
93 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:02:37
94 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:02:38
95 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:02:38
96 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:02:38
97 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:02:38
98 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:02:38
99 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo 0:05:55
100 Ion Ander Insausti (Spa) Team Euskadi 0:05:55
101 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:05:55
102 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:05:55
103 Marc Buades (Spa) Team Euskadi 0:05:55
104 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 0:05:55
105 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:05:55
106 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:56
107 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:05:56
108 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi 0:05:56
109 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:05:56
110 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:05:56
111 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 0:05:56
112 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:05:56
113 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:05:56
114 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:05:56
115 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data 0:05:56
116 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin 0:05:56
117 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:05:56
118 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:05:57
119 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:05:57
120 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:09:36
121 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:09:36
122 Egoitz Fernadez (Spa) Team Euskadi 0:09:36
123 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:10:55
124 Francisco Mancebo (Spa) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:31
125 Jesus Alberto Rubio (Spa) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:31
126 Albert Torres (Spa) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:31
127 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:12:31
128 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy 0:12:31
129 Ibai Salas Zorrozua (Spa) Burgos BH 0:12:31
130 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:12:32
131 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:12:32
132 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:12:32
133 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:12:32
134 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:12:32
135 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:12:32
136 Matteo Moschetti (Ita) Polartec-Kometa 0:12:32
137 Michele Gazzoli (Ita) Polartec-Kometa 0:12:32
138 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:12:32
139 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:12:32
140 Diego Milan (Dom) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:32
141 Peio Goikoetxea (Spa) Team Euskadi 0:12:32
142 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:12:32
143 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:12:32
144 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:12:33
145 Kevin Inkelaar (Ned) Polartec-Kometa 0:12:33
146 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott 0:12:33
147 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 0:12:33
148 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:12:33
149 Mikel Alonso (Spa) Team Euskadi 0:12:33
150 Txomin Juaristi (Spa) Team Euskadi 0:12:33
151 Stepan Kurianov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:12:33
152 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie 0:12:33
153 Juan Camacho (Spa) Polartec-Kometa 0:12:33
154 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 0:12:33
155 Patrick Gamper (Aut) Polartec-Kometa 0:12:33
156 Ignacio Sarabia (Mex) Inteja Dominican Cycling Team 0:12:33
157 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:12:34
158 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:12:34
159 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:12:34
160 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:12:34
161 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:12:35
162 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:12:35
163 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:12:35
164 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:12:35
165 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:12:36
166 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida 0:12:36
167 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:12:36
168 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:12:36
169 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo 0:12:36
170 Adrian Santiago Nuñez (Spa) Inteja Dominican Cycling Team 0:16:21
171 Jose Alfredo Aguirre (Mex) Inteja Dominican Cycling Team 0:16:21
172 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
173 Matvey Mamykin (Rus) Burgos BH
174 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling

Klasyfikacja generalna po drugim etapie: 

1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 8:27:58
2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:00:06
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:29
4 Wout Poels (Ned) Team Sky
5 Diego Rosa (Ita) Team Sky
6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
8 David De La Cruz (Spa) Team Sky
9 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
10 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
11 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
12 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
13 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
14 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
15 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
16 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
17 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
18 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
19 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
21 Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
22 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
23 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
24 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
25 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:02:32
26 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 0:02:38
27 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
28 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
29 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky
30 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
31 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
32 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
33 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
34 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
35 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
36 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
37 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
38 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
39 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
40 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
41 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
42 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
43 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
44 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
45 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
46 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
47 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
48 Miguel Angel Ballesteros (Spa) Polartec-Kometa
49 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
50 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
51 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
52 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
53 Rein Taaram_e (Est) Direct Energie
54 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
55 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
56 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
57 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
58 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
59 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
60 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
61 Aleander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
62 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
63 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
64 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
65 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
66 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
67 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
68 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
69 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
70 Igor Anton (Spa) Dimension Data
71 Michel Ries (Lux) Polartec-Kometa
72 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
73 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
74 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
75 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
76 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
77 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
78 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
79 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
80 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
81 Jose Joao Pimienta Costa Mendes (Por) Burgos BH
82 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
83 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
84 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
85 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
86 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
87 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
88 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
89 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
90 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
91 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
92 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
93 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
94 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
95 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
96 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
97 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:05:55
98 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 0:06:01
99 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:06:05
100 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
101 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
102 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
103 Ion Ander Insausti (Spa) Team Euskadi
104 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
105 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
106 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
107 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
108 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
109 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
110 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
111 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
112 Marc Buades (Spa) Team Euskadi
113 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
114 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
115 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
116 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
117 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data 0:07:06
118 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:08:29
119 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 0:09:45
120 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
121 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Egoitz Fernadez (Spa) Team Euskadi 0:11:04
123 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini 0:12:41
124 Albert Torres (Spa) Inteja Dominican Cycling Team
125 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
126 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
127 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
128 Matteo Moschetti (Ita) Polartec-Kometa
129 Michele Gazzoli (Ita) Polartec-Kometa
130 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
131 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
132 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy
133 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
134 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
135 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
136 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
137 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
138 Ian Stannard (GBr) Team Sky
139 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
140 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
141 Ibai Salas Zorrozua (Spa) Burgos BH
142 Kevin Inkelaar (Ned) Polartec-Kometa
143 Patrick Gamper (Aut) Polartec-Kometa
144 Juan Camacho (Spa) Polartec-Kometa
145 Txomin Juaristi (Spa) Team Euskadi
146 Jesus Alberto Rubio (Spa) Inteja Dominican Cycling Team
147 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
148 Nuno Bico (Por) Movistar Team
149 Stepan Kurianov (Rus) Gazprom-Rusvelo
150 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
151 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
152 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
153 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
154 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
155 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo
156 Robert Britton (Can) Rally Cycling
157 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
158 Mikel Alonso (Spa) Team Euskadi
159 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
160 Peio Goikoetxea (Spa) Team Euskadi
161 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
162 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:15:05
163 Diego Milan (Dom) Inteja Dominican Cycling Team
164 Ignacio Sarabia (Mex) Inteja Dominican Cycling Team
165 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:15:50
166 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:16:30
167 Jose Alfredo Aguirre (Mex) Inteja Dominican Cycling Team 0:17:14
168 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy 0:18:24
169 Francisco Mancebo (Spa) Inteja Dominican Cycling Team 0:18:54
170 Adrian Santiago Nuñez (Spa) Inteja Dominican Cycling Team 0:19:10