Szymon Gruchalski / Tour des Fjords

Timo Roosen (LottoNL-Jumbo) był najszybszy na trasie Tacx Pro Classic.

Po rocznej przerwie do kalendarza wrócił wyścig Tacx Pro Classic (wcześniej znany jako Ronde Van Zeeland Seaports. Holenderski klasyk liczył 200 kilometrów po dość płaskiej trasie na odcinku Middelburg – Neeltje Jans.

W pierwszą ucieczkę zabrało się dziewięciu kolarzy: Mathieu Burgaudeau (stażysta Direct Energie), Anthony Turgis (Cofidis), Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan), Joey van Rhee (Destil – Jo Piels Cycling Team), Jordi Meeus i Ide Schelling (obaj SEG Racing Academy), Stef Krul (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Luuc Bugter (Delta Cycling Rotterdam) i Patrick Van Der Duin (Baby-Dump Cyclingteam). Uzyskali oni maksymalnie trzy minuty przewagi nad peletonem.

Z podmuchów wiatru skrzętnie skorzystali niektórzy zawodnicy i goniący peleton znacznie się podzielił. 80 kilometrów przed metą z ucieczki na czele zostali tylko: Turgis, Burgaudeau, De Bondt i Bugter. Czwórka bardzo długo nie dawała za wygraną, a 15 kilometrów przed metą na solową jazdę zdecydował się Anthony Turgis – ten sam, który w Tour de l’Eurométropole tuż przed metą ciesząc się ze zwycięstwa został wyprzedzony przez dwóch zawodników.

Francuz także tym razem nie zdołał wygrać wyścigu, ponieważ peleton złapał go na osiem kilometrów przed metą. Chwilę później ciekawą akcję zawiązała trójka: Timo Roosen (LottoNL-Jumbo), Taco van der Hoorn (Roompot – Nederlandse Loterij) i Dimitri Claeys (Cofidis).

Ucieczka nie dała się doścignąć, choć peleton spóźnił się o kilka metrów. Najszybszy okazał się Timo Roosen (LottoNL-Jumbo), więc holenderska ekipa rozegrała to po mistrzowsku. Drugi był Taco van der Hoorn (Roompot – Nederlandse Loterij), a trzeci wielki faworyt – Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo).

Polacy nie startowali.

Wyniki:

1 ROOSEN Timo (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:26:53
2 VAN DER HOORN Taco (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
3 GROENEWEGEN Dylan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
4 HOFLAND Moreno (NED) LOTTO SOUDAL 0:00:00
5 CLAEYS Dimitri (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
6 VERMELTFOORT Coen (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
7 STENUIT Robin (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
8 VAN STAEYEN Michaël (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
9 NOPPE Christophe (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
10 GERTS Floris (NED) BMC RACING TEAM 0:00:00
11 BOUDAT Thomas (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:00
12 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:00
13 DE KLEIJN Arvid (NED) BABY – DUMP CYCLINGTEAM 0:00:00
14 WELTEN Bram (NED) BMC RACING TEAM 0:00:00
15 VAN TRIJP Maarten (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 0:00:00
16 VAN DER KOOIJ Bas (NED) DESTIL – JO PIELS CYCLING TEAM 0:00:00
17 JANS Roy (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:00
18 BUDDING Martijn (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
19 MEEUS Jordi (BEL) SEG RACING ACADEMY 0:00:00
20 GOOLAERTS Michael (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:00
21 MCNALLY Mark (GBR) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
22 DHAENE Brecht (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM 0:00:00
23 BOL Cees (NED) SEG RACING ACADEMY 0:00:00
24 SALOMEIN Jarl (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
25 NAESEN Lawrence (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:00
26 VAN DALEN Jason (NED) DELTA CYCLING ROTTERDAM 0:00:00
27 DE WITTE Mathias (BEL) CIBEL – CEBON 0:00:00
28 Affini Edoardo (ITA) SEG RACING ACADEMY 0:00:00
29 WOUTERS Enzo (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:00
30 Coenen Dennis (BEL) CIBEL – CEBON 0:00:00
31 KOOISTRA Marten (NED) SEG RACING ACADEMY 0:00:00
32 TURGIS Jimmy (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
33 KRUOPIS Aidis (LTU) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:00
34 STEELS Stijn (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
35 VANTOMME Maxime (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 0:00:00
36 LIGTHART Pim (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
37 DILLIER Silvan (SUI) BMC RACING TEAM 0:00:00
38 PASTOOR Gerco (NED) DELTA CYCLING ROTTERDAM 0:00:00
39 MARCHAND Gianni (BEL) CIBEL – CEBON 0:00:00
40 DEVOLDER Stijn (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:00:00
41 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan (NED) BABY – DUMP CYCLINGTEAM 0:00:00
42 DELTOMBE Kevin (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
43 ASSELMAN Jesper (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:00
44 VAN DEN DOOL Jens (NED) DELTA CYCLING ROTTERDAM 0:00:00
45 SCHULTING Peter (NED) DESTIL – JO PIELS CYCLING TEAM 0:00:10
46 ROSSKOPF Joseph (USA) BMC RACING TEAM 0:00:10
47 VAN GOETHEM Brian (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:00:10
48 VAN MELSEN Kevin (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
49 VAN GOMPEL Mathias (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:10
50 KREDER Wesley (NED) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
51 TULNER Rens (NED) DELTA CYCLING ROTTERDAM 0:00:10
52 VAN DEN BERG Julius (NED) SEG RACING ACADEMY 0:00:10
53 KRUL Stef (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 0:00:10
54 HAMELINK Jasper (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 0:00:10
55 ANTONINI Simone (ITA) WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:10
56 CARDIS Romain (FRA) DIRECT ENERGIE 0:00:10
57 MULHERN Mitchell (AUS) DELTA CYCLING ROTTERDAM 0:00:14
58 TURGIS Anthony (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:25
59 EISING Tijmen (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 0:00:49
60 WAGNER Robert Thomas (GER) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:51
61 GODON Dorian (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:51
62 VANBILSEN Kenneth (BEL) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:51
63 OURSELIN Paul (FRA) DIRECT ENERGIE 0:01:02
64 VAN HOECKE Gijs (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:02
65 WYNANTS Maarten (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:06
66 TOLHOEK Antwan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:10
67 BRUSSELMAN Twan (NED) DESTIL – JO PIELS CYCLING TEAM 0:01:10
68 VAN BREUSSEGEM Elias (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:01:10
69 DE LANGE Thijs (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 0:02:44
70 BUGTER Luuc (NED) DELTA CYCLING ROTTERDAM 0:02:57
71 DE BONDT Dries (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:02:57
72 BURGAUDEAU Mathieu (FRA) DIRECT ENERGIE 0:02:57
73 JANSSEN Adriaan (NED) SEG RACING ACADEMY 0:04:07
74 TEUGELS Lennert (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:06:22
DNF CASTELIJNS Twan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO
DNF BOECKMANS Kris (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF DE BIE Sean (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF MERTZ Remy (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF PLANCKAERT Emiel (BEL) LOTTO SOUDAL
DNF HERMANS Ben (BEL) BMC RACING TEAM
DNF SENNI Manuel (ITA) BMC RACING TEAM
DNF GRELLIER Fabien (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF NAULEAU Bryan (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF ORCEAU Clement (FRA) DIRECT ENERGIE
DNF ARIESEN Tim (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
DNF REINDERS Elmar (NED) ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
DNF HOFSTETTER Hugo (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF ALLEGAERT Piet (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DNF DE GENDT Aime (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DNF PLANCKAERT Edward (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DNF VAN LERBERGHE Bert (BEL) SPORT VLAANDEREN – BALOISE
DNF CORDEEL Sander (BEL) VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
DNF LIVYNS Arjen (BEL) PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM
DNF DELFOSSE Sébastien (BEL) WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
DNF TAMINIAUX Lionel (BEL) AGO – AQUA SERVICE
DNF DEHAES Kenny (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF DEVRIENDT Tom (BEL) WANTY – GROUPE GOBERT
DNF TE STROET Rens (NED) DESTIL – JO PIELS CYCLING TEAM
DNF VAN BROEKHOVEN Rob (NED) DESTIL – JO PIELS CYCLING TEAM
DNF VAN LOON Jordi (NED) DESTIL – JO PIELS CYCLING TEAM
DNF VAN RHEE Joey (NED) DESTIL – JO PIELS CYCLING TEAM
DNF BOUWMANS Dylan (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL
DNF GMELICH MEIJLING Jarno (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL
DNF VAN BAKEL Robbie (NED) METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL
DNF EVENSEN Henrik (NOR) SEG RACING ACADEMY
DNF LENDERINK Peter (NED) SEG RACING ACADEMY
DNF SCHELLING Ide (NED) SEG RACING ACADEMY
DNF CELI Abe (NED) BABY – DUMP CYCLINGTEAM
DNF HOOGHIEMSTER René (NED) BABY – DUMP CYCLINGTEAM
DNF SWEERING Harry (NED) BABY – DUMP CYCLINGTEAM
DNF VAN DER DUIN Patrick (NED) BABY – DUMP CYCLINGTEAM
DNF COOLS Alexander (BEL) CIBEL – CEBON
DNF DE PAEPE Johannes (BEL) CIBEL – CEBON
DNF DIELEMAN Michiel (BEL) CIBEL – CEBON
DNF REYNAERTS Wim (BEL) CIBEL – CEBON
DNS STALLAERT Joeri (BEL) CIBEL – CEBON